18:09 08.12.2013

Штаб національного опору візьме на себе всю повноту відповідальності за ситуацію в країні в разі введення НС - звернення

4 хв читати

Штаб національного опору заявляє, що візьме на себе всю відповідальність за ситуацію в Україні у разі введення надзвичайного стану.

"За умови спроби Януковича (президента України Віктора Янукович - ІФ) неконституційно ввести надзвичайний стан в Україні, Штаб національного опору, спираючись на волю народу, буде вважати президента, Кабінет Міністрів, інші органи державної влади нелегітимними і змушений буде взяти на себе всю повноту відповідальності за ситуацію в країні", - йдеться у зверненні Штабу національного опору до народу України щодо загрози введення надзвичайного стану.

Штаб закликав всіх громадян України за спроби В.Януковича запровадити надзвичайний стан негайно прибути до Києва на Майдан незалежності для захисту Конституції, прав і свобод громадян і самої незалежності України, чинити опір режиму "всіма доступними засобами".

Крім того, Штаб звернувся до представників силових структур із закликом "не брати участь у нелегітимних діях режиму, що обмежують права і свободи громадян". "Ви для цього маєте чітку підставу - стаття 60 Конституції України, згідно з якою ніхто не зобов'язаний виконувати явно злочинних розпоряджень чи наказів", - зазначено у зверненні.

Крім того, опозиціонери звернулися до Збройних сил України із закликом виконати свій конституційний обов'язок відповідно до статті 17 Основного Закону, не дати через введення надзвичайного стану позбавити Україну незалежності".

Майданівці також просять представників провладної парламентської більшості "згадати про присягу". "Тому вимагаємо від Верховної Ради не підтримувати сценарій ліквідації незалежності України, розроблений за її межами, і не голосувати за затвердження режиму надзвичайного стану", - зазначено у зверненні.

Як відомо, введення і дію надзвичайного стану регулює закон України "Про правовий режим надзвичайного стану". Президент України не може одноосібно ухвалювати рішення про введення надзвичайного стану без згоди парламенту.

Пропозицію про введення НС президентові України подає Рада національної безпеки і оборони. Глава держави може звернутися через ЗМІ до тих, чиї дії можуть бути приводом для введення НС, з вимогою припинити протиправні діяння і попередити про можливість введення НС. Водночас такого звернення може і не бути, якщо ситуація потребує невідкладного реагування.

Після цього президент видає указ про ведення НС, який підлягає обов'язковому затвердженню протягом двох днів у парламенті.

НС запроваджується на термін 30 днів і не більше ніж на 60 діб на окремих територіях.

Підставою для введення НС можуть бути: здійснення масових терористичних актів, що супроводжуються загибеллю людей чи руйнуванням особливо важливих об'єктів життєзабезпечення; виникнення міжнаціональних і міжконфесійних конфліктів, блокування або захоплення окремих особливо важливих об'єктів або місцевостей, що загрожує безпеці громадян і порушує нормальну діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування; виникнення масових заворушень, що супроводжуються насильством над громадянами, обмежують їхні права і свободи; спроби захоплення державної влади чи зміни конституційного ладу України шляхом насильства; необхідність відновлення конституційного правопорядку і діяльності органів державної влади.

Режим НС передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню і органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та гарантування безпеки і здоров'я громадян, нормального функціонування національної економіки, органів влади, захисту конституційного ладу, а також допускає тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження у здійсненні конституційних прав і свобод людини та громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Введення надзвичайного стану може означати наступне: встановлення особливого режиму в'їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування по території, де вводиться надзвичайний стан; обмеження руху транспортних засобів і їх огляд; посилення охорони громадського порядку; заборона проведення масових заходів, заборона страйків; запровадження комендантської години; перевірка документів у громадян, а в необхідних випадках - проведення особистого огляду, огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень та житла громадян; заборона виготовлення і поширення інформаційних матеріалів, що можуть дестабілізувати обстановку; регулювання роботи громадських теле- та радіоцентрів, заборона роботи аматорських радіопередавальних засобів та радіовипромінювальних пристроїв особистого і колективного користування; особливі правила користування зв'язком та передачі інформації через комп'ютерні мережі; порушення питання про заборону діяльності політичних партій, громадських організацій в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей тощо.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Байден прийме Нетаньягу в Білому домі 25 липня

До кінця тижня в Києві вміст діоксиду азоту в повітрі буде на критичному рівні - Укргідрометцентр

Унаслідок авіаудару по центру Харкова є постраждалі - мер

Ударом по Харкову пошкоджено офіс гуманітарної організації, що опікувалася розмінуванням області

Підрозділи ворога в районі с. Прогрес перебувають під вогневим ураженням Сил оборони, вживаються заходи, щоб вибити звідти росіян, - ОСУВ "Хортиця"

СБУ повідомила про підозру п'ятьом зрадникам, які штурмували позиції ЗСУ біля Сіверська і Торецька

У Києві та в 13 областях до кінця середи відключатимуть тільки одну чергу, в інших регіонах без відключень до 18:00 - "Укренерго"

Ексміністра інфраструктури Пивоварського визнано обвинуваченим у справі про зловживання владою

За тиждень через "Дію" забронювали вже понад 55 тис. осіб - Мінекономіки

Стало відомо про одного загиблого і чотирьох постраждалих унаслідок удару по Лозовій, двох шукають - Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА