Інтерфакс-Україна
17:50 12.12.2013

Вже відпуcтили 7 з 9 затриманих за події 1 грудня - "Батьківщина"

2 хв читати

Уже відпустили сімох із дев’ятьох затриманих за події 1 грудня на вулиці Банковій і двох із трьох, притягнутих до відповідальності за події біля Кабміну України.

"Ми не зупинятимемося на цьому, ми будемо вимагати їх повної реабілітації і закриття справ", - сказав на брифінгу в четвер у штабі національного спротиву народний депутат фракції "Батьківщина" Павло Петренко.

Він також зазначив, що в п'ятницю розглядатимуть справи ще двох затриманих. Він сподівається, що за ним суди ухвалять правосудні рішення.

Депутат також повідомив, що ще одного затриманого активіста можуть відпустити навіть без судового розгляду після того, як йому у вигляді покарання буде виписано штраф.

У свою чергу, народний депутат від партії "Свобода" Олег Махніцький повідомив, що в четвер на розгляд Шевченківського районного суду Києва надійшли вісім адміністративних протоколів щодо осіб, затриманих під час протистояння бійців спецпідрозділу "Беркут" і мітингувальників на Майдані в ніч з 10 на 11 грудня.

За його словами, ці протоколи суд відправив на доопрацювання.

1 грудня після жорстокого побоїща на Банковій було затримано дев’ятеро осіб. Семеро з них зараз на лікарняних ліжках з важкими травмами, двоє - у СІЗО. 3 грудня Шевченківський райсуд заарештував цих дев’ятьох осіб на два місяці - за підозрою в організації масових заворушень, що передбачає від 5 до 8 років позбавлення волі. Як пишуть ЗМІ, це судове засідання вразило все суспільство - на лаві підсудних - сині від побоїв люди в бинтах, суду не було надано жодних доказів, які б доводили винність затриманих або їх небезпеку для суспільству. Через 5 днів після масованих виступів журналістів, депутатів, втручання омбудсмена та іноземних посольств, прокуратура визнала дев’ятьох побитих під Банковою потерпілими і почала слідчі дії та судмедекспертизу у кримінальному провадженні за фактом правопорушень бійців спецпідрозділу "Беркут".

Усі заарештовані не були знайомі між собою раніше. Не мали проблем із законом. Не були членами політичних партій. Жили і працювали в різних містах і в абсолютно різних сферах - там є журналіст Валерій Гарагуц, водій-далекобійник Владислав Загоровка, працівник торгівлі Геннадій Черевко, приватний підприємець Юрій Болотов, фотограф- волонтер Сергій Нужненко, продавець у магазині екстремального одягу Ярослав Притуленко, дизайнер Микола Лазаревський, архітектор Олександр Остащенко, а також у колишньому спіробітник відділу кадрів, слухач ІТ-курсів Єгор Превір.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США ввели нові санкції проти іранського "тіньового флоту"

Сили безпілотних систем повторно уразили нафтопровід "Дружба" в РФ - командувач

До 23 зросла кількість постраждалих через атаку РФ в Мукачеві

Окупанти втратили 107 осіб на покровському напрямку - Генштаб

У центрі Києва у п’ятницю обмежать рух через візити іноземних делегацій

Генштаби США, Євросоюзу та України розробляють шляхи військової підтримки переговорів про мир - Сирський

Україна та Британія обговорили дієві гарантії безпеки від Європи та США, домовилися про продовження партнерства

Можливість встановлення миру в України стане зрозумілою за два тижні, після цього вірогідна зміна тактики - Трамп

Трамп має намір вийти на патрулювання вулиць Вашингтона разом із поліцейськими та військовослужбовцями

Сили оборони відбивають спроби окупантів просунутися в Степногірську Запорізької області – DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА