Інтерфакс-Україна
11:27 18.12.2013

Україна домовилася про скасування зобов'язання закуповувати певні обсяги газу у "Газпрому" - джерело

3 хв читати
Україна домовилася про скасування зобов'язання закуповувати певні обсяги газу у "Газпрому" - джерело

Керівництво НАК "Нафтогаз України" досягло домовленостей із представниками ВАТ "Газпром" про скасування обов'язкової закупівлі річних обсягів газу, стверджує агентству "Інтерфакс-Україна" інформоване джерело.

Водночас агентству "Інтерфакс-Україна" наразі не вдалося отримати підтвердження цієї інформації.

Співрозмовник агентства також наголосив, що документом не передбачено наявності посередників у реалізації газу для споживачів України. Положення контракту щодо прямого продажу газу "Газпромом" "Нафтогазу України" збережені і діють у повному обсязі, зазначив він.

Згідно з оприлюдненою у вівторок в ефірі українських телеканалів віце-прем'єром України Юрієм Бойком додатковою угодою №29 до контракту на постачання газу від 17 грудня, "Нафтогаз" і "Газпром" із 1 січня 2014 року щокварталу підписуватимуть додаткові угоди, підтверджуючи ціну газу $268,5 за 1000 куб. м.

У разі своєчасного підписання такої квартальної додаткової угоди (до 10 числа першого місяця кварталу), під час розрахунку ціни газу для України, що залежить від котирувань нафти і нафтопродуктів, застосовуватиметься коригувальний коефіцієнт, що приводить кінцеве значення до $268,5 за 1000 куб. м.

При цьому при визначенні фактичної ціни також не буде враховуватися теплотворна здатність поставленого газу.

Якщо квартальну додаткову угоду не буде підписано у встановлений термін з якихось причин, ціна газу для України визначатиметься за початковою формулою з урахуванням його теплотворної здатності.

"Інші умови контракту (від 19 січня 2009 року) залишаються незмінними та обов'язковими для сторін", - йдеться в додатковій угоді від 17 грудня.

Як повідомлялося, "Газпром" і "Нафтогаз" у вівторок у присутності президентів двох країн підписали доповнення до контракту купівлі-продажу природного газу на 2009-2019 роки від 19 січня 2009 року, що передбачає зниження ціни палива з нинішніх $400 до $268,5 за тис. куб. м.

Зазначений вище коригувальний коефіцієнт спочатку було внесено до контракту під час його підписання в січні 2009 року за уряду Юлії Тимошенко. Його було встановлено на рівні 0,8 (знижка 20%) на 2009 рік, а в наступні роки його значення становило 1.

За поточної ціни газу за формулою близько $400 за 1000 куб. м зниження її до $268,5 за 1000 куб. м виводить на значення коригувального коефіцієнта на рівні 0,67125.

Україна і Росія три з половиною роки безуспішно проводили переговори про перегляд ціни на газ. Як зазначає член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, за цей час "Газпром" надав знижки більшості європейських компаній, з якими у газового монополіста контракти на поставку газу. Серед них французька GDF Suez, німецькі Wingas і EON, словацька SPP, турецька Botas, італійські Sinergie Italiane та Eni, австрійська EconGas, польська PGNiG, угорські Panrusgaz і Centrex Hungaria Rt, голландська GasTerra, що отримали знижки від 5 до 30%.

Експерт додав, що знижок домоглися також Латвія, Естонія, Фінляндія, Болгарія, Румунія і Великобританія.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА