Інтерфакс-Україна
17:09 15.01.2014

МВС закликає нардепів не втручатися в роботу співробітників міліції

3 хв читати
МВС закликає нардепів не втручатися в роботу співробітників міліції

Керівництво Міністерства внутрішніх справ України закликає народних депутатів утриматися від втручання в роботу співробітників міліції.

"Упродовж останніх двох днів, 14 і 15 січня, мали місце кілька випадків, коли народні депутати України не дотримувалися принципу невтручання у роботу працівників правоохоронних органів. Такі дії можуть породжувати у громадян відчуття безкарності та провокувати розвиток правового нігілізму в державі", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті МВС України в середу.

Зокрема, 14 січня на Бессарабській площі в місті Києві працівники Державтоінспекції стали свідками конфлікту двох невідомих чоловіків, який переріс у бійку. Працівники міліції почали розбороняти молодиків, тоді один із конфліктуючих бризнув інспекторові ДАІ в обличчя з газового балончика та втік у напрямку майдану Незалежності.

Правоохоронці затримали правопорушника, 17-річного жителя Львівщини, та склали стосовно нього адміністративні матеріали за двома статтями Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачають відповідальність за дрібне хуліганство та злісну непокору законному розпорядженню або вимозі працівника міліції.

Затриманого після складання процесуальних документів відпустили під особисте зобов’язання народного депутата України Юрія Бублика, що він забезпечить явку неповнолітнього до районного суду та передання його в подальшому батькам.

Також 14 січня близько 23 години патрульні Голосіївського райуправління столичного ГУМВС затримали одного з трьох невідомих, які фарбою розмальовували вентиляційну трубу метрополітену. В 19-річного студента одного зі столичних вишів працівники міліції виявили поліетиленовий пакет з кількома балончиками фарби. На місце пригоди для документування протиправних дій затриманого та його поплічників прибула слідчо-оперативна група.

"Згодом туди приїхав народний депутат України від ВО "Свобода" Ігор Мірошниченко, який намагався спровокувати конфлікт із правоохоронцями, перешкоджав проводити огляд місця події та складати необхідні процесуальні матеріали. У присутності народного обранця 19-річний студент відмовився від будь-яких пояснень щодо своїх дій", - розповіли в УЗГ МВС України.

Також у МВС повідомили, що вранці 15 січня працівники ДАІ за порушення правил дорожнього руху намагалися зупинити автомобіль, який рухався на початку колони автомобілів і на номерному знаку якого містилася наклейка, що перешкоджає ідентифікації номерного знака.

Водій автомобіля вимогу про зупинку не виконав і продовжив рух, але пізніше його зупинив інший патруль ДАІ. Стосовно порушника ПДР інспектори намагалися скласти адміністративний протокол за вчинення правопорушення, але інші громадяни відтіснили інспекторів від автомобіля.

"За кермо транспортного засобу сів чоловік, який назвався народним депутатом Володимиром Яворівським (фракція "Батьківщина" - ІФ), і авто на чолі колони продовжило рух. Порушення правил дорожнього руху активістами так званого автомайдану було зафіксовано на відео, й авто на чолі колони продовжило рух", - ідеться в повідомленні.

У зв'язку з цим у МВС нагадали, що така поведінка політиків та інших публічних осіб може породжувати у громадян відчуття безкарності та провокувати розвиток правового нігілізму в державі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Німеччина збільшує військову підтримку України на 3 млрд євро у наступному році - Глава МЗС

До п’яти загиблих і восьми поранених збільшилась кількість постраждалих внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя

В Одесі внаслідок ворожої атаки пошкоджено житловий будинок і підприємство, постраждало четверо людей – МВА

Індійський НПЗ припиняє переробку російської нафти через санкції США - ЗМІ

Ворог втратив 83 особи на покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 161 ворожу атаку - Генштаб

ЄС оголосив конкурс проєктних пропозицій для підтримки громадянського суспільства в Україні на 17 млн євро

В Радбезі ООН Україна заявила про готовність працювати над планом миру, але з принциповою позицією щодо територій

Качка очолить українську делегацію до Ізраїлю для розвитку економічного співробітництва - ЗМІ

Мережко після зустрічі фракції "Слуга народу" з президентом: якихось змін не очікується

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА