Інтерфакс-Україна
11:02 16.01.2014

Грошова база в Україні у 2013 р. зросла на 20,3%, маса на 17,2% - НБУ

1 хв читати
Грошова база в Україні у 2013 р. зросла на 20,3%, маса на 17,2% - НБУ

Грошова база в Україні зросла у 2013 році на 20% - до 307,2 млрд грн, монетарна маса - на 17,2%, до 906,3 млрд грн, повідомила директор генерального департаменту грошово-кредитної політики Національного банку України (НБУ) Олена Щербакова.

"Минулого року ми здійснювали стимулюючу політику - грошова пропозиція була високою", - сказала вона в короткому коментарі журналістам у середу.

Загальний обсяг кредитів в економіку, згідно з підрахунками гендепартаменту грошово-кредитної політики, зріс за 2013 рік на 11,9% - до 905,9 млрд.

Як повідомлялося, грошова база в Україні зросла в 2012 році на 6,4%, маса - на 12,8%.

Директор гендепартаменту Нацбанку також зазначила, що спостережувана рецесія підвищила важливість питань стимулювання національної економіки за допомогою монетарних інструментів.

"Низькоінфляційне середовище дало більший простір для роботи центрального банку на ринку", - наголосила О.Щербакова.

При цьому вона пояснила, що розширення ліквідності банків наприкінці року було пов'язано з впливом сезонних чинників, зокрема зростанням розрахунків у бюджетній сфері.

"Висока ліквідність наявна. Тому НБУ останніми днями більше працює щодо абсорбції ресурсів. Ми продаємо наші депозитні сертифікати, збираємо ліквідність на себе, щоб утримувати кореспондентські рахунки на рівні 29-30 млрд грн", - наголосила директор гендепартаменту НБУ.

ОСТАННЄ

Росію витісняють з енергоринку Центральної Азії – СЗР України

Фіцо оголосив про відставку свого радника, який фігурує в матеріалах справи Епштейна – ЗМІ

Діра в бюджеті РФ і проміжні вибори в США погіршують умови мирної угоди для Путіна – ЗМІ

Радник міністра оборони повідомив про обмеження функціонування мережі Starlink в Україні

Радник міністра оборони повідомив про обмеження функціонування мережі Starlink в Україні

Водопостачання у Києві після системної аварії енергомереж відновлено – Кличко

Сили оборони відбили з початку доби 303 ворожі атаки - Генштаб

Україна готова працювати у всіх форматах і очікує переговорів наступного тижня – Зеленський

Зеленський: Зараз триває стабілізація та відновлення енергозабезпечення

Шмигаль: Енергетики відновили електропостачання в усіх областях України після системної аварії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА