Інтерфакс-Україна
21:14 19.01.2014

Опозиція намагається через суд скасувати закони, ухвалені ВР 16 січня

2 хв читати

Лідери трьох опозиційних фракцій Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок і Віталій Кличко подали судові позови стосовно незаконності голосування у Верховній Раді 16 січня, повідомив народний депутат фракції "Батьківщина" Павло Петренко.

"Подано десять позовних заяв до Вищого адміністративного суду України з вимогами скасувати результати незаконного голосування та заборонити на час розгляду справи офіційним друкованим виданням "Голос України" та "Урядовому кур’єру" публікувати ці дефектні акти Верховної Ради", - сказав він на брифінгу в прес-центрі штабу національного спротиву, повідомляється на сайті "Батьківщини".

За його словами, позови мотивовані чіткою доказовою базою, в них чітко зазначено підстави незаконності дій окремих народних депутатів, зокрема голови Верховної Ради Володимира Рибака, першого віце-спікера Ігоря Калєтніка та народного депутата Володимира Олійника (фракція Партії регіонів).

П.Петренко також стверджує, що представники парламентської більшості – Партії регіонів та КПУ - зараз намагаються заднім числом сфабрикувати документи і рішення профільних комітетів Верховної Ради щодо нібито попереднього розгляду законопроектів.

"Ми офіційно заявляємо, що жодного легального рішення комітетів, жодного легального протоколу про попередній розгляд законопроектів немає. Будь-які провокації з боку представників більшості щодо нібито участі представників опозиції у засіданнях комітетів є нічим іншим, як фальсифікацією", - зазначив депутат.

Він також додав, що надалі опозиція звертатиметься до Європейського суду з прав людини: "У нас є чіткі юридичні підстави для того, щоб довести у Європейському суді, що ці псевдозакони звужують права громадян, передбачені Конвенцією захисту прав людини, та є такими, що ухвалені з дефектами і не можуть розповсюджуватися на території України".

Як повідомлялося, Верховна Рада 16 січня ухвалила держбюджет України на 2014 рік, а також низку законів без обговорення. Більшість документів ухвалювали без обговорення, шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступними лише після того, як депутати за них проголосували.

У фракції Партії регіонів заявили про те, що опозиція перешкоджала нормальному голосуванню, зокрема депутати опозиційних фракцій забирали картки для голосування у колег із парламенту. Опозиція заявила, що закони ухвалено з порушеннями регламенту Верховної Ради, а їхню суть охарактеризувала як "державний переворот".

Серед ухвалених парламентом законів - так званий закон Олійника-Колесніченка, яким, зокрема, визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій - "іноземних агентів"; запроваджено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів держвлади; посилено кримінальну відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо.

Ухвалення цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.

17 січня президент України Віктор Янукович підписав усі закони, які Верховна Рада ухвалила 16 січня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Лубінець закликав міжнародну спільноту посилювати тиск на РФ у зв’язку із систематичними порушеннями прав людини на ТОТ

Кабмін виділив Міноборони 10 млн грн на ремонт військової автотехніки, закупівлю оргтехніки та меблів

Розпочала роботу освітня платформа для жителів Криму - Міносвіти

Кабмін передбачив повернення грошової допомоги у разі появи чи установлення місця знаходження військового, який раніше значився загиблим

Кабмін розподілив майже 1,3 млрд грн субвенції на облаштування укриттів, створення та модернізацію їдалень у військових ліцеях

Генштаб ЗСУ: Українські сили на Курщині станом на 16:00 відбили три атак росіян, ще чотири бої тривають

Генштаб ЗСУ: на покровському та новопавлівському напрямках з початку доби ворог здійснив по 18 атак

Ще дев'ятьох дітей повернули в Україну з тимчасово окупованих територій

Кабмін затвердив угоду з Туреччиною про співробітництво в галузі освіти

Перехід на напругу 230 В з 1 липня не призведе до пошкодження побутової техніки – ДТЕК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА