Інтерфакс-Україна
16:02 20.01.2014

Львівські ЗМІ вимагають скасування законів, ухвалених парламентом 16 січня, - заява

3 хв читати
Львівські ЗМІ вимагають скасування законів, ухвалених парламентом 16 січня, - заява

Редакції львівських друкованих та електронних ЗМІ вимагають від Верховної Ради України, президента скасувати закони, ухвалені 16 січня.

Текст заяви розмістили всі інтернет-видання, інформаційні агентства, також його розміщено на сайтах газет, радіо- і телестанцій.

У заяві зазначено, що ухвалення в ручному режимі з порушенням усіх норм та засад парламентаризму низки змін до чинного законодавства України свідчить про однозначний курс керівництва держави на побудову тоталітаризму.

"Поправки" до законів України, зокрема, повернення в юридичну практику відповідальності за наклеп, фактичне табу на збір інформації про посадових осіб, ставлять під загрозу саме існування журналістики як професії, а отже, скасовують право громадян України та всебічну, об'єктивну інформацію про суспільно важливі події", - сказано в заяві.

У заяві наголошується, що ці зміни "не лише суперечать Конституції України, низці законів України, що регулюють діяльність ЗМІ, а й прямо конфліктують із міжнародними документами, підписаними Україною в царині прав людини".

На думку підписантів, влада вдається до фізичного знищення свободи слова, оскільки "19 січня міліція обрала своїми мішенями саме журналістів, які висвітлювали події".

У зв'язку з цим представники львівських ЗМІ вимагають скасувати згадані поправки та заявляють, що їхня подальша діяльність відбуватиметься в правовому полі, визначеному Конституцією та законами України, але без урахування неконституційних поправок від 16 січня.

"Ми і надалі виконуватимемо свої професійні обов'язки, які полягають у повному, об'єктивному інформуванні громадян про те, що відбувається в Україні, без огляду на статус осіб, причетних до тих чи інших вчинків або ж бездіяльності. Ми вимагатимемо від органів усіх гілок державної влади України прозорості і відкритості, гарантованої законами України", - сказано в заяві.

Автори наголошують, що "у разі вибіркових репресій на підставі поправок від 16 січня діяльність журналістів буде спрямована на захист колег усіма законними та доступними засобами".

Під текстом заяви підписалися: редакційні колективи газет "Експрес", "Високий замок", "Львівська пошта", "Львівська газета" і "Ратуша". Редакції інтернет-видань: iPress.ua, ZAXID.net, ІA ZIK, "Вголос", "Гал-інфо", ІА "ГРІМ", "Львівський портал", "Наші гроші. Львів", "Новий погляд", "Щоденний Львів", редакції телеканалів: Телеканал новин 24, 2 канал, ZIK, редакції радіостанцій: FM "Галичина", "Львівська хвиля", "Радіо 24", ТРК "Люкс".

Верховна Рада 16 січня ухвалила держбюджет України на 2014 рік, а також низку законів без обговорення. Більшість документів ухвалювали без обговорення, шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступними лише після того, як депутати за них проголосували.

У фракції Партії регіонів заявили про те, що опозиція перешкоджала нормальному голосуванню, зокрема депутати опозиційних фракцій забирали картки для голосування у колег із парламенту. Опозиція заявила, що закони ухвалено з порушеннями регламенту Верховної Ради, а їхню суть охарактеризувала як "державний переворот".

Серед ухвалених парламентом законів - так званий закон Олійника-Колесніченка, яким, зокрема, визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій - "іноземних агентів"; запроваджено кримінальну відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів держвлади; посилено кримінальну відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель тощо.

Ухвалення цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА