Банкіри підтримують перехід Нацбанку до ринкового курсу
Перехід Національного банку України від кількох курсів на валютному ринку і надання офіційним курсом статусу ринкового має позитивно позначитися на економіці та підвищить довіру до банківської системи країни, вважають банкіри.
"Головне історичне рішення - Нацбанк нарешті усунув подвійність валютного курсу. Ринковий та офіційний курс стали єдиним курсом", - наголосив старший радник Альфа-Банку (Україна), голова ради Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Роман Шпек на брифінгу в Нацбанку в Києві в п'ятницю.
За його словами, з 2012 року економіка України страждала від того, що існували великі відмінності цих курсів, це був стримуючий фактор у розвитку економіки.
"Офіційний курс на сьогодні є 8708 грн/$1. Він відображає сьогоднішню ситуацію. З економічної точки зору це потрібно було зробити раніше: два-три місяці тому", - сказав голова правління Приватбанку, найбільшого українського банку Олександр Дубілет.
"Нарешті ми побачили в офіційному курсі реалії економіки: 8708 грн/$1 відображає те, що було на ринку вчора", - підтвердив цю думку голова правління банку "Надра" Дмитро Зінков.
Р.Шпек зазначив, що тепер дуже важливо, щоб коливання були як у бік зміцнення, так і ослаблення, і тоді життя покаже, якому бути обмінну курсу.
На думку Д. Зінкова, реальний економічний курс гривні сьогодні є нижчим від 8,7 грн/ $1. "Якщо офіційний курс відображатиме реальний курс, то відкат неминучий, і гривня неминуче зміцниться. Де він (курс - ІФ) опиниться - подивимося, але сьогодні курс зміцнився нижче 8,7 грн/$1", - сказав банкір.
Голова правління Укргазбанку Сергій Мамедов спрогнозував, що за підсумками торгів у п'ятницю курс буде 8,54-8,55 грн/$ 1 і він реально відображатиме ситуацію на ринку, оскільки на міжбанку він вже зміцнився до 8,5-8,6 грн/$1.