Інтерфакс-Україна
12:40 10.02.2014

Новації НБУ можуть призвести до дестабілізації постачань палива в Україну - асоціація нафтотрейдерів

2 хв читати
Новації НБУ можуть призвести до дестабілізації постачань палива в Україну - асоціація нафтотрейдерів

Упровадження Національним банком України (НБУ) спеціального порядку купівлі валюти для перерахування зарубіжним контрагентам може призвести до дестабілізації постачань палива в Україну, вважають в асоціації "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" (ООРНУ).

"Згідно з документом (постановою НБУ №49 від 6 лютого - ІФ), будь-яка проплата триватиме щонайменше шість банківських днів (до 10 календарних) з дня перерахування гривневих коштів на придбання валюти на спеціальний рахунок. Це обмеження вже не дало змоги імпортерам нафтопродуктів своєчасно сплатити законтрактований ресурс, призвело до зриву контрактних зобов'язань перед зарубіжними партнерами", - зазначають в ООРНУ.

В асоціації наголосили, що Україна на 80% залежить від імпорту нафтопродуктів.

"Початок дії нового порядку придбання валюти й подальших розрахунків із зарубіжними контрагентами може призвести до непередбачуваних наслідків, зокрема до дефіциту палива та неконтрольованого зростання цін", - цитує прес-служба ООРНУ голову асоціації Леоніда Косянчука.

За його словами, нові правила конвертації валюти та платежів призведуть до заморожування величезних сум обігових коштів, унаслідок чого операторам ринку доведеться поповнювати ці кошти за рахунок комерційних кредитів. Це, у свою чергу, чинитиме додатковий тиск на собівартість і, відповідно, на кінцеву вартість нафтопродуктів для споживачів.

ООРНУ звертається до НБУ, Кабінету Міністрів, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, Мінекономрозвитку й торгівлі з вимогою терміново внести зміни до постанови НБУ №49.

"Для виходу з ситуації, що склалася, необхідно негайно віднести нафтопродукти до товарів, на операції з закупівлі валюти за якими обмеження, передбачені постановою №49, не поширюються", - вважають в асоціації.

Як повідомлялося, постанова №49 набула чинності з 7 лютого, діятиме до ухвалення Нацбанком окремого рішення.

ОСТАННЄ

Зеленський лідерам країн-членів JEF: коли ми доб’ємося припинення вогню, нам потрібен буде моніторинг

Робота Коаліції охочих допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки Європи – Зеленський лідерам країн-членів JEF

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА