16:36 25.02.2014

Вибори до Київської міськради відбудуться за змішаною системою - Магера

2 хв читати
Вибори до Київської міськради відбудуться за змішаною системою - Магера

Вибори до Київської міської ради проводитимуться за змішаною пропорційно-мажоритарною системою, повідомив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

"Вибори депутатів Київської міської ради відбуватимуться за так званою паралельною виборчою системою, тобто мажоритарно-пропорційною, за якої половину депутатів обиратимуть за списками політичних партій, а іншу половину - у мажоритарних округах", - пояснив А.Магера журналістам у вівторок.

За його словами, у зв'язку з цим Київська міська територіальна виборча комісія буде зобов'язана створити мажоритарні виборчі округи та визначити їхні межі.

"Я думаю, по можливості ЦВК їм допоможе в організаційному плані, якщо для них буде така проблема", - зазначив А.Магера.

При цьому він не зміг назвати суму, яка знадобиться на проведення місцевих виборів у Києві. Водночас він зазначив, що оскільки місцеві вибори в Києві проводитимуться одночасно з президентськими, то це дасть змогу скоротити їх вартість щонайменше вдвічі.

А.Магера нагадав, що Верховна Рада вже виділила близько 2 млрд грн на проведення президентських виборів, з яких понад 1 млрд грн буде спрямовано на заробітну плату членам дільничних виборчих комісій.

Водночас він наголосив, що необхідно вносити зміни до закону про місцеві та президентські вибори, оскільки обидва закони забороняють проводити тим самим виборчим комісіям одночасно різні види виборів.

За його словами, якщо такі зміни не буде внесено, то на кожній виборчій дільниці доведеться створювати дві дільничні виборчі комісії, одна з яких проводитиме президентські, а друга - місцеві вибори.

Він також наголосив на необхідності внесення змін до закону про місцеві вибори, які передбачали б створення районних територіальних виборчих комісій у Києві, оскільки інакше київському тервиборчкому доведеться мати справу із понад 1 тис. виборчих дільниць.

А.Магера також нагадав, що виборча кампанія з місцевих виборів становить 50 днів.

Таким чином, виборча кампанія з місцевих виборів у Києві стартує на початку квітня.

Як відомо, нинішній склад Київради обирався на позачергових виборах у 2008 році за пропорційною системою виборів. Загалом до нинішнього складу Київради входять 120 депутатів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА