Інтерфакс-Україна
10:32 21.03.2014

КС України визнав неконституційною Декларацію про незалежність Криму

2 хв читати
КС України визнав неконституційною Декларацію про незалежність Криму

Конституційний Суд України визнав неконституційною постанову Верховної Ради Автономної Республіки Крим "Про Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя" від 11 березня 2014 року.

Таке рішення КС ухвалив 20 березня і офіційно оприлюднив у п'ятницю.

Постанова Верховної Ради АР Крим "Про Декларації про незалежність АР Крим та Севастополя" від 11 березня, визнана неконституційною, втрачає чинність з дня ухвалення КС цього рішення.

Рішення КС є обов'язковим для виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

З поданням щодо цього питання до КС звернувся голова Верховної Ради України, в.о. глави держави Олександр Турчинов.

У поданні він зазначив, що постанова Верховної Ради АРК не відповідає нормам Конституції України, згідно з яким суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, територія України в межах наявного кордону є цілісною і недоторканною (стаття 2); АРК та місто Севастополь входять до складу України як її адміністративно-територіальні одиниці (стаття 133); територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території (стаття 132); АРК є невід'ємною складовою частиною України і в межах повноважень, визначених Конституцією України, вирішує питання, що належать до його компетенції (стаття 134), питання про зміну території України вирішується виключно всеукраїнським референдумом, що призначається Верховною Радою України (стаття 73, пункт 2 частини першої статті 85).

Як повідомлялося, 11 березня Верховна Рада АРК своєю постановою затвердив Декларацію про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, відповідно до якої за підсумками референдуму, проведеного місцевою владою 16 березня, Крим оголошується незалежною і суверенною державою з республіканською формою правління і звертається до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим на основі відповідного міждержавного договору в склад Російської Федерації як її нового суб'єкта.

16 березня в автономії відбувся референдум, за підсумками якого 17 березня Верховна рада Криму ухвалила постанову "Про незалежність Криму". Україна і світове співтовариство назвали неконституційним і нелегітимним цей референдум.

20 березня Державна дума Російської Федерації проголосувала за федеральний конституційний закон "Про прийняття до складу Російської Федерації Республіки Крим і утворення у складі нових суб'єктів РФ - Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пропозиція США щодо мирної угоди для України включає заборону на вступ до НАТО, визнання Криму російським та передачу контролю над ЗАЕС - Reuters

МЗС України застерігає будь-які іноземні війська від участі у параді в Москві 9 травня

MSF закликає припинити безперервні та масовані обстріли в Україні

Умєров подякував Данії за фінансування партії артилерійських боєприпасів для України

Сигнали від США про можливий вихід із мирного процесу покликані "стимулювати мирний процес" - МЗС України

ДБР викрило правоохоронця з Київщини, який за $15 тис. переправив військовозобов’язаного до Польщі

Кондратюк: Україно-польські ексгумаційні роботи на Тернопільщині - важливі для стратегічних відносин двох країн

Парламент Австрії ухвалив резолюцію на підтримку повернення українських дітей, яких викрала Росія - Єрмак

У полоні РФ перебуває щонайменше 30 працівників окупованої ЗАЕС та жителів Енергодара – "Енергоатом"

МЗС: робота над остаточним узгодженням тексту угоди про копалини може зайняти час, але хочемо зробити це якомога швидше

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА