20:53 10.04.2014

Дещиця: Ніхто із західних партнерів не диктує Україні шляхів розвитку, окрім Москви

2 хв читати

Жодна із західних країн-партнерів України не диктує, в якому напрямі їй розвиватися, заявив виконувач обов'язків міністра закордонних справ України Андрій Дещиця.

"Жоден із наших партнерів не вирішував за нас, яким має бути майбутнє України та українського народу... Ніколи я не чув ані у Вашингтоні, ані у Брюсселі, куди має рухатися Україна, жодних вказівок. А з іншої столиці (Москви) ми чуємо щодня, яким має бути наш порядок денний, яким має бути наш маршрут на майбутнє", - цитує виступ А.Дещиці на 7-му Київському форумі безпеки в четвер прес-служба фонду Open Ukraine.

За його словами, єдина умова, яку висували Києву в європейських столицях, - стати дійсно демократичною країною, де основні права та свободи громадян, а також верховенство права будуть гарантовані на практиці.

А.Дещиця зазначає, що бачить майбутнє України в Європейському Союзі, але визнає, що для досягнення цієї мети необхідно зробити багато важкої роботи.

"Я бачу Україну в Європейському Союзі. Але я також бачу роки важкої роботи, яка нас має привести до цієї мети. Я бачу Україну у рамках її міжнародно визнаних кордонів. Я бачу наших сусідів, які поважають вибір та права одне одного", - сказав він.

"Немає ніяких розбіжностей вибору між Європою та Росією для України, є лише один вибір - між майбутнім та минулим", - додав А.Дещиця.

Також він поділився спостереженнями, як змінився світ у результаті агресії Росії стосовно України: "Перше: військова окупація об'єднала українців навколо ідеї нашого суверенітету та європейського майбутнього для України".

Крім того, наголосив глава зовнішньополітичного відомства, ООН стала справді об'єднаною організацією після того, як уся архітектура системи безпеки після Другої світової війни зазнала випробувань. "І третє: агресія винесла на передній план цінності демократії та свободи. І вирішення поточної кризи за жодних обставин не буде сплачено ціною цих цінностей", - резюмував А.Дещиця.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА