18:20 22.04.2014

Погіршення політичної ситуації на південному сході України становить ризик екобезпеці - думка

2 хв читати

Загострення політичної ситуації в східних та південних регіонах України, зокрема, внаслідок іноземного втручання, у разі ескалації може призвести до зростання загроз екологічній безпеці України, зокрема через порушення технологічного режиму численних потенційно небезпечних об'єктів (ПНО).

Як зазначено в дослідженні Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна", до таких ПНО належить успадкований від колишнього СРСР комплекс гірничорудних, хімічних, енергетичних об'єктів, АЕС, шахти та кар'єри, дамби великих водосховищ, підприємства хімічної промисловості та полігони тактичних відходів.

За інформацією інституту, 23% загальної кількості ПНО сконцентровано на території Донецької, Харківської та Луганської областей.

Більшість цих об'єктів є об'єктами критичної інфраструктури та експлуатуються в умовах ненормативної зношеності (до 70%).

До потенційно небезпечних об'єктів південно-східного регіону України також належать дамби Запорізької та Каховської ГЕС, Запорізька та Южно-Українська АЕС, канали: Південно-Кримський та Дніпро-Донбас, сховища ядерних відходів поблизу міст Павлоград, Жовті Води, Дніпродзержинськ, численні підприємства хімічної, металургійної галузі.

У гірничодобувних районах Донбасу у разі перебоїв із доставкою електроенергії можливі три наслідки: несанкціонована зупинка водовідведення шахт і кар'єрів, унаслідок чого виникає загроза катастрофічного підтоплення та затоплення прилеглих міст і сіл, непрогнозований рух вибухонебезпечних і токсичних газів (метан, радон) до промислових і житлових об'єктів.

Існує також потенційна загроза руйнування камери для підземних ядерних вибухів, які розміщені на шахті "Юнком" (Донецьк), що може призвести до забруднення радіонуклідами ґрунтових вод.

Можливість руйнування дамб, сховищ токсичних відходів може призвести до потенційного потрапляння токсичних відходів до басейнів річок Сіверський Донець та Кальміус.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Палата представників США висловилася за зміну статусу Вашингтона з округу на окремий штат

Кулеба обговорив із главою МЗС Канади дестабілізувальні дії Росії

Франція, ймовірно, пройшла пік третьої хвилі COVID-19

Мінська влада відмовила опозиції у проведенні "Чорнобильського шляху"

Двох дітей збила водій на пішохідному переході в Дніпропетровській області, постраждалих госпіталізовано у важкому стані

Суд у Нідерландах ухвалить рішення у справі про "скіфське золото" наприкінці серпня, заявляють у Криму

Росія продовжує постачати заборонене озброєння в ОРДЛО - українська сторона в СЦКК

У Маріуполі впроваджено єдиний електронний квиток у муніципальному транспорті

МЗС України: Висловлювання представників МЗС РФ про оголошення "загальної мобілізації" в Україні - черговий приклад дезінформації

Чехія заявила, що Прагу повинні будуть покинути 63 співробітники посольства Росії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА