Інтерфакс-Україна
11:21 27.05.2014

Яценюк усе ще сподівається на підписання угоди "Нафтогазу" та "Газпрому" до 29 травня, інакше сторони зустрінуться у Стокгольмському суді

2 хв читати
Яценюк усе ще сподівається на підписання угоди "Нафтогазу" та "Газпрому" до 29 травня, інакше сторони зустрінуться у Стокгольмському суді

Термін доарбітражного врегулювання між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" минає 29 травня, і російська сторона поки що поводиться неконструктивно, проте шанс на підписання угоди між газовими компаніями ще залишається, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Якщо до 29-го числа між "Нафтогазом" і "Газпромом" не буде підписано відповідну угоду, яка відповідала б передабрітражній претензії (української сторони), це означає, що ми зустрічатимемося з російським "Газпромом" у суді", - сказав він, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів у Києві у вівторок.

"Ми сподіваємося, що з'явиться бодай якась світла думка в наших російських сусідів, і буде підписано відповідну угоду між "Нафтогазом" і "Газпромом", - зазначив прем'єр-міністр, наголосивши, що наразі "Росія не зробила жодного кроку для врегулювання цієї суперечки".

А.Яценюк нагадав, що Україна готова заплатити за придбаний газ, оскільки платити за своїми зобов'язаннями - ця "свята справа".

"Тільки потрібно документи підписати, щоб заплатити за зобов'язаннями. Ми хочемо почути відповідь від Росії, зокрема й у питанні повернення Україні 2,2 млрд газу, які Росія вкрала через "Чорноморнафтогаз" у Криму. Це в цінах "Газпрому" $1 млрд", - заявив український прем'єр.

Він додав, що загалом втрати України від анексії Криму Росією обчислюються сотнями мільярдів.

А.Яценюк також наголосив, що за відсутності довіри до російського керівництва Україна наполягає на багатосторонніх газових переговорах. "У сучасних умовах двосторонні переговори без участі США та ЄС не є можливими", - сказав глава уряду.

Окрім того, він знову виступив за перегляд схеми закупівель Європою російської газу з перенесенням точки його продажу з кордону між Україною та ЄС на кордон між Україною та Росією, оскільки це відповідає положенням Енергохартії та Енергоспівтовариства, членами яких є Україна, на відміну від Росії.

На його думку, українська газотранспортна система має спільно експлуатуватися і модернізуватися за участю партнерів з ЄС і США. "А ПСГ мають бути заповнені європейськими, американськими і, якщо захочуть, російськими компаніями", - додав А.Яценюк.

Як повідомлялося, "Газпром" заявив про рішення перевести постачання газу "Нафтогазу" з 1 червня на передоплату у зв'язку з його неоплатою і накопиченим боргом у $3,508 млрд на кінець квітня. Водночас українська сторона вимагає знизити ціну газу, відмовляючись визнавати її підвищення з 1 квітня з $268,5 за 1000 куб. м до $486,5 за 1000 куб. м, і готова погасити увесь борг у разі збереження ціни $268,5 за 1000 куб. м. Другий раунд тристоронніх газових переговорів у форматі Україна-Росія-ЄС 26 травня у Берліні поки що завершився безрезультатно, проте сторони повідомили про можливість досягнення угоди до кінця місяця.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Голови МЗС України та Естонії обговорили протидію російському тіньовому флоту

Сибіга провів переговори з міністрами десяти африканських країн на форумі в Анталії - МЗС

Посланник Трампа запропонував передати Росії частину територій України

Умєров і Каллас обговорили у Брюсселі спільні оборонні проєкти та координацію міжнародної допомоги Україні

ДПС пропонує збільшити термін подання заяви для звільнення від сплати податків після демобілізації до 180 днів

Умєров обговорив з Кубілюсом забезпечення української армії озброєнням і боєприпасами

З окупованої території вдалося врятувати ще двох українських підлітків – Bring Kids Back UA

Зеленський обговорив з представниками громад Дніпропетровської області відбудову житла та водопостачання

Умєров про підсумки "Рамштайну": Нові кроки підтримки від партнерів і створення коаліції РЕБ за лідерства Німеччини

Мінюст України найняв юрфірму Hogan Lovells US для роботи над угодою з США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА