В ОБСЄ досі немає контакту з захопленими на Донбасі спостерігачами, вимог щодо їх звільнення немає

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) не отримувала жодних вимог за звільнення двох груп спостерігачів, захоплених у Донецькій і Луганській областях.
"Ні, ми не отримували жодних вимог", - повідомив прес-секретар спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Майкл Боцюрків на брифінгу в понеділок у Києві.
Відповідаючи на відповідне запитання журналістів, він додав, що ОБСЄ сподівається на те, що їхніх спостерігачів відпустять без будь-яких вимог.
За його словами, досі контакт зі зниклими групами ОБСЄ в Донецькій і Луганській областях не встановлено. Місія контактує з усіма компетентними структурами України для якнайшвидшого звільнення своїх спостерігачів.
"Ми встановили комунікацію з різними людьми з урядових і неурядових організацій", - наголосив він.
Загалом, за словами М.Боцюрківа, ситуація з безпекою на сході України нестабільна, чим ОБСЄ дуже занепокоєна, у зв'язку з чим найближчим часом можна очікувати переформатування груп місії ОБСЄ.
Станом на сьогодні до складу місії входять 294 міжнародні спостерігачі.
Як повідомлялося, перша група спостерігачів ОБСЄ зникла 26 травня ввечері в Донецькій області на кордоні з Луганською областю. "За останньою інформацією, вони перебувають у межах Донецької області і з ними все гаразд", - повідомив раніше М.Боцюрків.
Із другою групою зв'язок було втрачено 29 травня ввечері на блокпосту біля Сєверодонецька Луганської області. За останньою інформацією, їх зупинили озброєні особи.
Загалом у складі цих двох моніторингових груп місії ОБСЄ в Україні перебували вісім спостерігачів і один перекладач. Із них у першій зниклій групі - громадяни Швейцарії, Естонії, Туреччини та підданий Данії. Інформації про громадянство спостерігачів другої групи поки що немає.