Яценюк заявляє про безпідставність "китайського" проекту газифікації вугілля

Будівництво в Україні заводів з виробництва синтетичного природного газу (SNG) і синтетичних рідких вуглеводнів (CPB) шляхом газифікації кам'яного вугілля, що планувалося попереднім урядом за китайські кредитні кошти під державні гарантії, є недоцільним, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.
"Так званий проект газифікації вугілля не має перед собою ні економічної, ні технологічної основи", - сказав він, виступаючи у вівторок у Верховній Раді.
Як повідомлялося, "Нафтогаз України" у грудні минулого року підписав кредитну угоду з Державним банком розвитку Китаю (China Development Bank Corporation) про залучення $3,656 млрд під держгарантії для реалізації проектів заміщення газу вугіллям - технологій водовугільного палива та будівництва заводів газифікації вугілля.
Термін дії кредитної лінії - 19 років, вартість обслуговування - $2,396 млрд. Заводи з газифікації бурого і кам'яного вугілля планувалося побудувати в Луганській, Донецькій та Одеській областях за технологією Shell, апробованою в Китаї.
Передбачалося, що реалізація проекту надасть можливість Україні щорічно заощаджувати до 4 млрд куб. м природного газу, забезпечити ринок збуту для 10 млн тонн вугілля щорічно і створити понад 2000 робочих місць.
Терміни початку реалізації цього проекту неодноразово переносили у часі. У черговий раз строки були озвучені на початку 2014 року, коли екс-міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький прогнозував, що Україна розпочне будівництво заводів з газифікації вугілля в рамках співробітництва з Китаєм у вересні 2014 року.