Інтерфакс-Україна
13:26 03.06.2014

Яценюк вважає метою вибухів на українській ГТС на заході країни легітимізацію "Південного потоку"

1 хв читати
Яценюк вважає метою вибухів на українській ГТС на заході країни легітимізацію "Південного потоку"

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає, що метою вибухів на ділянці газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород в Івано-Франківській області є легітимізація "Південного потоку".

"Стосовно взагалі позиції Росії. Ви знаєте, що перед президентськими виборами в нас були дві спроби терористичної атаки на українську газотранспортну систему. Ці спроби сталися на території Івано-Франківської області. Ми чітко усвідомлюємо, що такі спроби мали на меті дискредитацію української ГТС, мали на меті перервати транзит, мали на меті доведення для наших західних партнерів, що Україна - нестабільна держава, й мали на меті легітимізацію "Південного потоку", - сказав він, виступаючи з трибуни Верховної Ради України у вівторок.

За словами А.Яценюка, проект "Південний потік" збільшить енергетичну залежність Європи, а також відсторонить Україну від спільної з Євросоюзом енергетичної політики та посилить позиції російського "Газпрому" в Європі.

"Він ("Південний потік" - ІФ) не має нічого спільного з енергетичною безпекою", - сказав прем'єр.

При цьому він закликав ЄС "заблокувати "Південний потік" і запевнив, що Україна є надійним транзитером газу й має намір і надалі виконувати всі свої зобов'язання, "якщо Росія не заважатиме".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В ОП спростували інформацію, що Україна погодилася на умови США щодо створення буферної зони на Донбасі

Петиція із закликом встановити в київському метро табло зворотного відліку не набрала необхідних для розгляду голосів

РФ понад шість годин атакувала одну з держшахт, внаслідок чого виникла пожежа і є поранені, – Міненерго

РФ протягом року 4,5 тис. разів атакувала енергооб’єкти – заступник міністра енергетики

Виробництво набоїв для збиття дронів буде нарощене до 400 тис. на місяць – Міноборони

Фіцо має намір на Єврораді голосувати проти використання активів РФ для військової допомоги Україні

В Японії скасували попередження про загрозу цунамі

АТ "Укрзалізниця" з 14 грудня вводить новий графік поїздів регіональних, приміських та міських рейсів

77 ОАеМБр повідомляє про системний дроновий терор цивільних окупантами в Харківській області

Для закінчення війни Європа має допомогти Україні зробити складний вибір, зокрема у питанні територій - МЗС Туреччини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА