Інтерфакс-Україна
18:10 26.06.2014

Глава МЗС України переконаний у безперспективності угоди Москви та Відня щодо "Південного потоку"

2 хв читати

Підписання у Відні австрійською OMV та російським "Газпром" угоди про будівництво газопроводу "Південний потік" є безперспективним, оскільки газопровід не буде реалізовано в принципі, заявляє міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Австрія підтримує цей проект. Але у мене є великий сумнів у тому, що його буде реалізовано. Як член ЄС Австрія має додержуватися правил другого і третього енергетичних пакетів. Не можна говорити і про поступки щодо "Газпрому". А без поступок "Південний потік" є мертвим", - заявив він в інтерв'ю австрійській газеті Die Presse.

Міністр нагадав, що бажання Росії "обійти Україну та інші держави" є суто політично мотивованим.

"Вартість цього проекту становить майже $30 млрд. Навіщо витрачати так багато грошей на проект, який не забезпечить диверсифікації. Росія потрібна як постачальник енергоресурсів, але все має відбуватися відповідно до правил", - сказав П.Клімкін.

Як повідомлялося, 24 червня "Газпром" та австрійська нафтогазова корпорація OMV підписали угоду акціонерів спільної компанії South Stream Austria GmbH, яке визначає принципи роботи з реалізації "Південного потоку" на території Австрії.

Компаніям належить по 50% спільного підприємства. Угода визначає конкретні права та обов'язки акціонерів, а також фіксує принципи фінансування та розподілу прибутку між ними.

Згідно з меморандумом передбачається будівництво австрійської ділянки газопроводу з пропускною спроможністю 30-32 млрд кубометрів газу на рік із кінцевим пунктом у місті Баумгартені. Вихід австрійської ділянки газопроводу на повну проектну потужність намічено до січня 2018 року.

У повідомленні "Газпрому" зазначено, що у рамках підписаної угоди також ухвалено остаточне інвестиційне рішення, засноване на погоджених критеріях, щодо будівництва газопроводу на території Австрії. Сторони планують отримати всі необхідні дозволи для будівництва "Південного потоку" до кінця 2015 року. Введення в експлуатацію австрійської ділянки газопроводу намічено на кінець 2016 року.

Спочатку газовий хаб в австрійському Баумгартені розглядався як кінцева точка "Південного потоку". Росія та Австрія навіть підписали у 2010 році міжурядову угоду, а уповноважені компанії створили спільне підприємство South Stream Austria GmbH. Проте після того, як Австрія сконцентрувалася на альтернативному проекті Nabucco, "Південний потік" було вирішено спрямувати на північ Італії через Словенію. Проте проект Nabucco, підтримуваний OMV, програв битву за азербайджанський газ альтернативному проекту Trans-Adriatic Pipeline (TAP).

Словенський маршрут "Південного потоку" виявив ризики: з’ясувалося, що якщо привести газ в Італію не з Австрії, а зі Словенії, то він прийматиметься вже в іншій точці: Ратече замість Тарвізіо, що потребуватиме перегляду контрактів. Також з'ясувалося, що у зв'язку з бюрократичною тяганиною італійський відрізок труби від словенського кордону будуватиметься дуже довго, що може зірвати директивні терміни проекту в цілому.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Європейський Союз буде готовий розпочати переговори про торгівлю зі США з 9 липня – фон дер Ляєн

Харків та передмістя під атакою ворожих БпЛА - Синєгубов

Європейський Союз буде готовий розпочати переговори про торгівлю зі США з 9 липня – фон дер Ляєн

З початку доби Сили оборони відбили 135 ворожих атак - Генштаб

Жінка й трирічна дитина загинули, а водій наклав на себе руки в автотрощі в Харківській області - поліція

Загиблу жінку дістали з-під завалів зруйнованого ворогом будинку у Миколаєві

Одного цивільного в Херсоні атакував ворожий дрон

Келлог у відповідь на масштабну атаку РФ дронами й ракетами закликав негайно припинити вогонь

Зеленський анонсував запровадження нових пакетів санкцій проти РФ та її поплічників в найближчий час

Кількість постраждалих у Київській області в результаті нічної ракетно-дронової атаки РФ зросла до 33

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА