Інтерфакс-Україна
16:17 03.07.2014

"Київводоканал" перейде до прямих договорів із населенням щодо холодної води поступово - заступник гендиректора

2 хв читати
"Київводоканал" перейде до прямих договорів із населенням щодо холодної води поступово - заступник гендиректора

ПАТ "Акціонерна компанія (АК) "Київводоканал" (Київ) як виконавець послуг із холодного централізованого водопостачання та водовідведення з 1 липня 2014 року розпочала поступовий перехід до укладення прямих договорів зі споживачами, повідомила заступник гендиректора "Київводоканалу" з економіки і фінансів Ганна Циганок.

"Це процес, який, напевно, триватиме кілька місяців точно. На цей період жеки вважатимуться нашими агентами. Тобто, нині ми працюємо разом із міською владою над врегулюванням цих відносин, тому що, на жаль, законодавство нам не дає чітких вказівок на перехідній період", - сказала вона під час круглого столу "Економічно обґрунтовані тарифи - порятунок для галузі водопостачання та водовідведення" в Києві в четвер.

При цьому Г.Циганок пояснила, що у квитанціях з оплати послуг холодного централізованого водопостачання та водовідведення з 1 липня буде зазначено тариф "Київводоканалу" як виконавця цих послуг.

За даними "Київводоканалу", в Києві - близько 1,1 млн квартир та 11 тис. багатоповерхових будинків, абонентське обслуговування яких здійснюють близько 112 комунальних жеків і близько 1,118 тис. житлових кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків і приватних жеків.

Таким чином, враховуючи загальну кількість абонентів, з якими слід укласти прямі договори, а також забезпечити роботу щодо субсидій і компенсацій, "Київводоканал" на сьогодні через відсутність необхідної власної абонентської служби не в змозі виконати такий обсяг роботи фізично, пояснила Г.Циганок.

У свою чергу директор розрахункового департаменту "Київводлоканалу" Станіслав Каплуненко додав, що питання з перевіркою квартирних лічильників холодної води та платою за ці послуги в столиці наразі залишається неврегульованим, відповідний порядок має затвердити Київська держміськадміністрація.

Водночас до 1 липня послуги перевірки квартирних лічильників у Києві надавали житлово-експлуатаційні організації як виконавці послуг водопостачання, а їхня вартість мала бути включена в тариф на послуги утримання будинків на рівні 3,6 коп. з 1 кв. м на один прилад обліку, уточнив С.Каплуненко.

Як повідомлялося з посиланням на С.Каплуненка, на початок липня 2014 року загальний обсяг заборгованості споживачів за надані послуги становить 772 млн грн, з яких 729 млн грн борг житлових кооперативів, жеків та інших об'єднань мешканців. При цьому рівень оплати безпосередньо населенням становить близько 97%.

Раніше про перехід із 1 липня 2014 року на прямі договори зі споживачами щодо гарячого водопостачання та опалення, а також взяття на себе обов'язків із перевірки лічильників гарячої води заявила столична енергокомпанія ПАТ "Київенерго".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Іран розглядає пропозицію США щодо відновлення ядерних переговорів – ЗМІ

Україна розглядає можливість розширення співпраці з ATEF Group у сфері відновлення енергетичної інфраструктури – Міненерго

США вимагають від Японії та Австралії визначити власну роль у разі війни за Тайвань - ЗМІ

Трамп розглядає надання нового фінансування для України — ЗМІ

Кількість постраждалих внаслідок негоди на Харківщині зросла до п’яти – ДСНС

Окупанти втратили 162 окупанти на Покровському напрямку - Генштаб

Негода на Харківщині спричинила затримки низки поїздів далекого сполучення — УЗ

РФ атакувала дронами Шосткинську громаду на Сумщині, горять нежитлові приміщення — ОВА

Зеленський очікує від Ради швидкого розгляду законопроєктів про множинне громадянство та міжнародні угоди

Сили оборони відбили з початку доби 151 ворожу атаку - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА