Інтерфакс-Україна
17:44 04.08.2014

Воєнний збір накладатимуть на зарплату й виграші в лотерею – голова ДФС

2 хв читати
Воєнний збір накладатимуть на зарплату й виграші в лотерею – голова ДФС

Воєнний збір накладатимуть на зарплату й інші платежі, які входять до фонду оплати праці, а також на виграші в лотерею, повідомив голова Державної фіскальної служби (ДФС) Ігор Білоус на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

"Ці 1,5% утримують із доходів фізичних осіб у формі зарплати й інших доходів, які входять до фонду оплати праці найнятих робітників, а також із поточних або компенсаційних виплат, які нараховують у зв'язку з трудовими відносинами або цивільно-правовими договорами. Збір також стягуватимуть із виграшів у державну лотерею, це те, що є джерелом доходів", - заявив він.

При цьому І.Білоус пояснив, що "воєнний збір платитиме найнятий робітник, 1,5% утримуватимуть із зарплати".

"Воєнний збір не стосується категорій населення, які не отримують доходів, що входять до фонду оплати праці, зокрема, пенсіонерів", - зазначив І.Білоус.

Він також наголосив, що ДФС спільно з Мінекономрозвитку й Мінфіном вивчають можливість "перегляду підходу до порядку нарахування єдиного соціального внеску з метою зниження навантаження на фонд оплати праці для працедавців, що стане економічним стимулом для виведення зарплат із тіні".

"Високе податкове навантаження загнало зарплати в тінь, і 70-80% бізнесу виплачує або доплачує зарплату в конвертах, що становить астрономічні суми готівки", - наголосив він.

Як повідомлялося, ухвалені минулого четверга українським парламентом закони про внесення змін до Податкового кодексу й держбюджету на 2014 рік, необхідні для отримання Україною чергового транша кредитів stand-by МВФ і Світового банку, набули чинності 3 серпня. Цими законами, зокрема, до кінця року введено 1,5%-й "воєнний" збір на зарплату, суттєво збільшено рентні ставки на видобуток вуглеводнів і руд, підвищено акцизи на сигарети без фільтру, скасовано пільги на оподаткування прибутку від операцій із цінними паперами та в готельному бізнесі.

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів про пасивні доходи" передбачає, зокрема, з що з 1 серпня вводиться 15%-не оподаткування процентних доходів за депозитами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Немає причин чекати 8 травня, має бути негайне і безумовне припинення вогню

Сибіга за дорученням президента запропонував Іспанії, Португалії та Франції допомогу у подоланні кризи енергопостачання

Перемовини у паризькому і лондонському форматі планують продовжити - Тихий

Одного цивільного поранено внаслідок ворожого артилерійського обстрілу Куп'янська – прокуратура

Нардеп Жупанин підтвердив призначення Корецького главою "Нафтогазу"

АРМА перевірить інформацію щодо вартості активів виробника "Моршинської" у ВАКС і СБУ

Рада у вівторок розгляне законопроєкт щодо воєнних злочинів проти дітей

Поліцейський загинув на Миколаївщині через підрив гранати, ще троє дістали поранень

НР "Нафтогазу" призначила керівником компанії главу "Укрнафти" Корецького за результатами конкурсу

МЗС України вважає заяви президента Трампа частиною стратегії для досягнення миру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА