18:21 26.08.2014

Україна має намір відмовитися від співпраці з РФ у будівництві 3-го й 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС - Недашковський

2 хв читати
Україна має намір відмовитися від співпраці з РФ у будівництві 3-го й 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС - Недашковський

Україна має намір відмовитися від співпраці з Росією у будівництві третього й четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (ХАЕС), повідомив президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

"Російського варіанта ми взагалі не розглядаємо", - заявив він, відповідаючи на запитання журналістів щодо реалізації проекту завершення будівництва цих енергоблоків за участю російської сторони.

Ю.Недашковський нагадав, що Україна зі свого боку прийняла й затвердила безліч законодавчих і нормативних документів для нового будівництва, водночас досі проект не перейшов у стадію реалізації.

"Тому навіть у мирний час це питання (реалізації проекту з РФ - ІФ) вже було під сумнівом, не кажучи вже про теперішню ситуацію", - зазначив Ю.Недашковський.

За його словами, українська сторона нині веде великі переговори й вивчає технічні можливості максимальної локалізації, а також показники безпеки й варіанти фінансування для реалізації цього проекту з іншими партнерами.

Голова "Енергоатома" уточнив, що одним з варіантів фінансування проекту можуть бути довгострокові контракти на експорт електроенергії з цих енергоблоків до Європи.

Президент НАЕК також зазначив, що найбільш прийнятною реакторною установкою для добудови Хмельницької АЕС є водо-водяний енергетичний реактор (ВВЕР-1000), зокрема, проектною та науково-технічною документацією володіє Чехія. Цей варіант є найбільш оптимальним за логістикою, оскільки обладнання постачатимуть залізницею, тоді як інші проекти реакторних установок для майданчика Хмельницької АЕС є не дуже зручними через необхідність доставки обладнання морським і річковим транспортом.

"Саме тому для Хмельницької АЕС ми насамперед розглядаємо базу ВВЕР-1000", - заявив він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА