Інтерфакс-Україна
15:22 20.09.2014

У РНБО озвучили положення мінського Меморандуму, обіцяють інформувати про перебіг його виконання

2 хв читати
У РНБО озвучили положення мінського Меморандуму, обіцяють інформувати про перебіг його виконання

Інформаційно-аналітичний центр Ради національної безпеки і оборони України інформуватиме про перебіг виконання Меморандуму, укладеного в ніч на 20 вересня в Мінську тристоронньої контактною групою.

"Ми будемо надавати інформацію про перебіг виконання цього меморандуму. Зараз ми не бачимо неіснуючих пунктів, які були підписані в протоколі 5 вересня, так і у Меморандумі про його реалізації", - сказав заступник керівника інформаційно-аналітичного центру РНБО Володимир Польовий на брифінгу в суботу в Києві.

При цьому він зачитав положення, що містяться в Меморандумі, про реалізацію протоколу від 5 вересня тристоронньої контактної групи:

- Двостороннє припинення вогню.

- Припинення застосування зброї вважається загальним.

- Заборона застосування всіх видів озброєння і ведення наступальних дій

- Протягом доби з моменту укладення Меморандуму сторони відведуть засоби ураження калібром понад 100 мм від лінії зіткнень на відстань не менше 15 км з кожного боку. Таким чином, це надасть можливість створити зону безпеки завширшки 30 км. При цьому всі артилерійські системи калібру понад 100 мм відводяться від лінії зіткнень на відстань їх максимальної дальності стрільби.

- Заборона на розміщення важкого озброєння і важкої техніки в певному районі.

- Заборона на встановлення нових мінно-вибухових інженерних загороджень на кордонах Зони безпеки, зобов'язання щодо зняття раніше встановлених мінно-вибухових загороджень в Зоні безпеки.

- Заборона з моменту укладення Меморандуму польотів бойової авіації та іноземних літальних засобів за винятком апаратів ОБСЄ над Зоною безпеки.

- Розгортання протягом доби з моменту укладення Меморандуму в зоні припинення зброї моніторингової місії ОБСЄ в складі спостерігачів Організації. Цю зону доцільно розподілити на сектори, кількість кордонів яких погодити під час підготовки до роботи моніторингової групи спостережної місії ОБСЄ.

- Виведення усіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України при спостереженні і моніторингу ОБСЄ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Прем'єр-міністр Бельгії назвав три умови використання активів РФ на користь України

59% українців покладають відповідальність за корупційний скандал в енергетиці на уряд та президента – опитування

Заправкам "Лукойлу" за межами Росії продовжили до квітня ліцензію на функціонування без санкцій

Прем'єр-міністр Бельгії і канцлер Німеччини проведуть у п'ятницю термінову зустріч щодо плану використання заморожених російських активів - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

Рішення щодо нового керівника Офісу Президента буде ухвалено найближчим часом – Зеленський

Переговори української делегації в США продовжаться і Україна готова до будь-якого розвитку подій

Окупанти вдарили по Харкову, наслідки уточнюються

НР "Укренерго" на позачерговому засіданні створила комітет з етики та запобігання корупції

Генштаб ЗСУ: Уражено "Невинномиський Азот", що виробляє базові компоненти для вибухових речовин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА