В ОБСЄ підтвердили зустріч українських та російських військовослужбовців у Донецькій області

Спеціальна спостережна місія (SMM) ОБСЄ в Україні заявляє, що в п'ятницю в Соледарі (Донецька обл.) її представники були присутні під час зустрічі українських та російських військовослужбовців.
"Ми можемо підтвердити, що ми прийняли запрошення української сторони для спеціальної моніторингової місії ОБСЄ спостерігати за сьогоднішніми попередніми переговорами в Соледарі між українськими та російськими офіцерами. Ми були там відповідно до нашого мандата", - зазначено в повідомленні спостережної місії, оприлюдненому в п'ятницю на офіційній сторінці місії в соцмережі Facebook від імені прес-секретаря SMM ОБСЄ Майкла Боцюрківа.
У повідомленні зазначено, що метою цієї зустрічі було вислухати всі сторони, оцінити можливий вклад у процес з боку моніторингової місії ОБСЄ, який може бути корисним для ефективного впровадження домовленостей щодо припинення вогню.
"Ми готові підтримати Мінський протокол і меморандум, який встановив конкретні кроки, необхідні для деескалації ситуації в Східній Україні. Ми сподіваємося, що будь-яка досягнута домовленість у переговорах сприятиме встановленню ефективного режиму припинення вогню, який покладе край кровопролиттю і прокладе шлях для нормалізації та стабілізації обстановки в Україні", - резюмував М.Бацюрків.
Раніше в п'ятницю МЗС РФ спростувало інформацію про зустріч російських та українських військових щодо визначення буферної зони між позиціями самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік" та українською стороною.
Повідомлення, що з'явилися в ЗМІ, про те, що така зустріч начебто відбувається в Донецькій області, не відповідає дійсності, йдеться в коментарі МЗС РФ, розміщеному в п'ятницю на сайті зовнішньополітичного відомства
"Усі питання, пов'язані з реалізацією режиму припинення вогню, обговорюються між представниками української сторони та представниками окремих районів Донецької і Луганської областей. Роль російської сторони як члена контактної групи полягає в тому, щоб у взаємодії з місією ОБСЄ сприяти цьому процесу", - йдеться в коментарі.