Інтерфакс-Україна
14:11 09.10.2014

Усі випускники шкіл у 2015 р. обов'язково складатимуть ЗНО з української мови та літератури, не буде тестів зі всесвітньої історії та літератури

2 хв читати
Усі випускники шкіл у 2015 р. обов'язково складатимуть ЗНО з української мови та літератури, не буде тестів зі всесвітньої історії та літератури

Міністерство освіти і науки України затвердило низку інновацій у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) у 2015 році.

Як повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, центр запропонував низку нововведень у проведенні ЗНО, частину з яких вже затвердило Міносвіти.

"Ми проводимо ЗНО для випускників 11-их класів, незалежно від того, чи вступатимуть вони до університетів, з єдиного тесту", - повідомив він на прес-конференції в четвер у Києві.

Лікарчук також зазначив, що раніше тест з української мови та літератури складали лише ті випускники, які планували вступати до виші.

Крім того, за його словами, буде змінена система визначення результатів тестування.

Директор Українського центру оцінювання якості освіти нагадав, що до цього моменту була система, за якою всіх абітурієнтів оцінювали за шкалою 100-200 балів. "І хтось вирішив, що якщо набрав 124 бали, то можеш подаватися на участь у конкурсі на вступ до університету", - пояснив Лікарчук.

Водночас, директор Українського центру вважає таку норму дискримінаційною. "З 2015 року ми вводимо нову систему, за якою визначатиметься, склав ЗНО абітурієнт, чи ні", - сказав він.

Як пояснив директор Українського центру оцінювання якості освіти, після кожного тесту ЗНО експерти визначатимуть, склав абітурієнт тест чи ні, виходячи з того, відповів він на "N-у кількість запитань чи ні".

Та група абітурієнтів, тести яких вважаються складеними, подаватиме документи на участь у конкурсі на вступ до ВНЗ, а результати тестів визначатимуть за шкалою від 100 до 200 балів. Водночас, ті абітурієнти, тести яких вважаються не складеними, не зможуть вступати до вишів взагалі.

Водночас у 2015 році з переліку предметів, з яких проходитиме тестування, приберуть всесвітню історію і світову літературу.

Крім того, Центр оцінювання якості освіти запропонував з 2015 року запровадити дворівневі тести з української мови та літератури, а також з математики: менш складний і складний.

За словами І.Лікарчука, виші самостійно визначатимуть, якого рівня тест потрібен для вступу на ту чи іншу спеціальність.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Помер чоловік, поранений унаслідок удару російського дрона по автівці в Білозерці Херсонської області — ОВА

Сибіга привітав рішення Бундестагу збільшити підтримку України до 11,5 млрд євро на 2026 рік

У Немишлянському районі Харкова через ворожу атаку поранено людину

ВМС України: На аеродромі Саки уражено командно-диспетчерський пункт окупантів, місця зберігання ударних БпЛА та кілька об’єктів ППО

Віткофф, як очікується, відвідає Москву у першій половині наступного тижня, каже Пєсков

Лувр підвищить на 45% ціни на квитки для туристів з країн поза ЄС з 14 січня

"Фатальне поєднання": Туск прокоментував відставки в Україні на тлі подій навколо "мирного плану" Трампа

Славутич на Київщині без світла через ворожий удар по енергообʼєкту – Чернігівобленерго

Кабмін призначив Кирилюка заступником голови Держгеокадастру

Окупанти атакували Дніпропетровську область, загинули двоє цивільних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА