Україна очікує посилення місії ОБСЄ - інформцентр РНБО

У Раді національної безпеки і оборони України (РНБО) вважають недостатньою чисельність спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) і сподіваються на її посилення.
"Дійсно, та кількість (спостерігачів ОБСЄ - ІФ), яка нині перебуває на території України, не задовольняє і не дозволяє повністю контролювати всю ділянку, зокрема уздовж українсько-російського кордону. Тому ми чекаємо на посилення цієї місії", - заявив спікер інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко на брифінгу в п'ятницю.
Він нагадав, що місія ОБСЄ має намір здійснювати моніторинг за допомогою безпілотних літальних апаратів. За словами А.Лисенка, у складі місії працюватиме команда з керування цими апаратами. Водночас питання про посилення охорони безпілотників не порушувалося.
Як повідомлялося, в четвер посол США в ОБСЄ Даніель Баер нагадав, що спостерігачі СММ ОБСЕ працюють лише на двох пунктах пропуску в Гуково та Донецьку на російсько-українському кордоні, назвав мандат ОБСЄ "значною мірою неадекватним" та закликав розширити його географічно і продовжити в часі.
Раніше в прес-службі СММ ОБСЄ заявили, що з прибуттям нових учасників місії в Україну проблем немає, і до кінця наступного тижня їх кількість сягне 300 осіб. У прес-службі зазначили, що іноземний персонал від ОБСЄ прибуває групами по 30-40 осіб, раз на один-два тижні.
Моніторингова місія ОБСЄ була спрямована в Україну терміном на шість місяців, починаючи від 21 березня. Мета місії полягає у сприянні деескалації, зміцненні миру, стабільності й безпеки в Україні. Наприкінці липня було ухвалено рішення щодо продовження роботи спецмісії в Україні ще на шість місяців. Крім того, ОБСЄ заявила, що має намір довести кількість спостерігачів в Україні до 500 осіб, що може бути достатнім для моніторингу дотримання припинення вогню на сході країни.
Як повідомив прес-секретар СММ Майкл Боцюрків, місія присутня у десяти містах, і невдовзі кількість спостерігачів СММ сягне 300 осіб, а на сході України нині перебувають 90 членів місії. Заступник голови СММ Александр Гуг заявив про плани СММ збільшити штат до 500 осіб, 350 з яких будуть спрямовані на схід країни, і підтвердив намір зберегти польові офіси в десятьох містах, зокрема в Луганську.