Прокуратура проводить розслідування за фактом незаконної акції протесту нацгвардійців під Адміністрацією президента 13 жовтня

Прокуратура Центрального регіону України проводить розслідування за фактом бездіяльності командирів окремих військових частин Нацгвардії України щодо заборони військовослужбовцям в організації страйку.
"У порушення закону України" Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей "щодо заборони військовослужбовцям в організації страйків та участі в них, вранці 13 жовтня військовослужбовці строкової військової служби окремих частин Нацгвардії України в кількості 455 осіб без зброї самовільно полишили територію військових частин і попрямували до Адміністрації президента України, де провели незаконний страйк з вимогою звільнення їх з військової служби в запас, що завдало значної шкоду авторитету органів військового управління та державної влади", - повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури в середу.
Відомості за фактом бездіяльності військових посадових осіб внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань про вчинення кримінального злочину, передбаченого ч.1 ст. 426 КК України (Умисне неприпинення злочину, що вчиняється підлеглим, або ненаправлення військовослужбовцям до органу досудового розслідування повідомлення про підлеглого, який скоїв кримінальний правопорушення, а також інше умисне невиконання військовослужбовцям його обов'язків, що призвело до значного збитку).
Санкція статті передбачає штраф від 50 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або службове обмеження на строк до 2 років, або позбавлення волі на строк до 3 років.
Під час розслідування командуванню Національної гвардії України, Генерального штабу Збройних сил України та Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури України за цими фактами слідством призначені службові розслідування щодо наявності в діях командирів військових частин та військовослужбовців строкової військової служби ознак кримінальних правопорушень.
Стан розслідування кримінального провадження перебуває на особистому контролі генерального прокурора України.
Як повідомлялося, солдати-гвардійці строкової служби з Київської області (представники військових частин №№ 3027, 3030, 3066) у понеділок, 13 жовтня, провела акцію в Києві на вул. Банковій біля Адміністрації президента з вимогою демобілізації.