09:54 26.10.2014

У день виборів в Україні проведуть кілька екзитполів

2 хв читати
У день виборів в Україні проведуть кілька екзитполів

У день голосування на виборах депутатів Верховної Ради України буде проведено кілька екзитполів - опитувань виборців на виході з виборчих дільниць.

Національний екзитпол-2014 має намір провести консорціум "Національний екзитпол-2014", до складу якого входять Фонд "Демократичні ініціативи ім.І.Кучеріва", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім.О.Разумкова.

Інтерв'юери мають намір опитати близько 17 тис. респондентів, залежно від явки виборців, загалом на 400 виборчих дільницях.

У середньому на кожній виборчій дільниці 2-3 людини опитають приблизно 45 виборців. Загалом буде задіяно близько тисячі інтерв'юерів. За даними організаторів екзитполу, похибка вибірки не перевищить 2,5% для лідерів передвиборчих перегонів і буде в межах 0,5-1% для інших партій.

Результати Національного екзитполу-2014 оприлюднять на прес-конференції 26 жовтня після закриття виборчих дільниць о 20.01 (дані, зібрані станом на 18.00), о 23.00 оновлені дані за результатами всього дня голосування.

Крім того, екзитпол "Україна. Парламентські вибори-2014" проведуть Центр "Соціальний моніторинг" та Український інститут соціальних досліджень ім. Яременка на замовлення українського загальнонаціонального телеканалу "Інтер".

Під час цього екзитполу буде опитано близько 20 тис. виборців на 400 виборчих дільницях.

Опитування виборців у день виборів відбуватиметься методом самостійного заповнення міні-анкет, з імітацією процедури таємного голосування. Респондент самостійно зазначає, за яку партію він проголосував, і надає основні соціально-демографічні характеристики.

Попередні результати (станом на 18.00) оголосять о 20.00, одразу після закриття виборчих дільниць у випуску проекту "Подробиці тижня" телеканалу "Інтер. Уточнені дані станом на 20.00 будуть оприлюднені після 22.00.

Екзитполи запланували також соціологічна група "Рейтинг" за підтримки уряду Канади, Міжнародного Республіканського інституту, спільно з компанією з дослідження громадської думки Baltic Surveys / The Gallup Organization (Вільнюс, Литва).

Крім того, компанія TNS на замовлення телеканалу "1+1" проведе "всеукраїнський екзитпол".

Свій екзитпол такожпроведе "Савік Шустер студія".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Учасники Міжнародної Кримської Платформи закликали РФ до припинення воєнних дій і звільнення території України

Зеленський звільнив Гнатова з посади командувача об'єднаних сил ЗСУ

Віцепрезидент США: Трамп нікому і нічим не поступився, він виконує роботу дипломата

МЗС про заяви президента Колумбії: Справжня дурість – називати українців "братами" росіян

Трамп вважає, що Путіну доведеться піти на поступки, Україні - “забути про НАТО”

Десятки делегатів покинули засідання Ради ООН з прав людини під час виступу Росії

Кабмін ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди з США про копалини - Шмигаль

Гарантії безпеки для України мають бути надані всередині НАТО – Мелоні

Трамп заявив, що "не має наміру давати надто багато гарантій безпеки Україні”

України немає на порядку денному російсько-американських переговорів у Туреччині

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА