Інтерфакс-Україна
20:09 30.10.2014

Нацбанк із 3 листопада скасував два обмеження щодо оплати імпорту

2 хв читати

Національний банк України (НБУ) скасовує два обмеження на купівлю валюти, що викликали найбільші протести бізнесу: для здійснення розрахунків за імпортними операціями без увезення товарів в Україну та для здійснення платежів за імпортними договорами, за якими продукція була ввезена в Україну та здійснено митне оформлення на підставі ввізної митної декларації, дата оформлення якої перевищує 180 днів.

Як зазначено в повідомленні НБУ на його сайті в четвер, це рішення оформлено постановою правління Нацбанку №685 від 30 жовтня, яке вносить зміни до постанови №540 від 29 серпня та набуває чинності з 3 листопада.

"Водночас з метою забезпечення належного контролю з боку уповноважених банків за операціями резидентів щодо оплати робіт, послуг, права інтелектуальної власності Національний банк України знизив поріг документального підтвердження відповідності контрактних цін на роботи, послуги, права інтелектуальної власності, які є предметом договору резидентів з нерезидентами, кон’юнктурі ринку з EUR100 тис. до EUR50 тис.", - йдеться в прес-релізі центробанку.

НБУ уточнює, що відповідні зміни внесено до його постанови №597 від 30 грудня 2003 року "Про переказування коштів у національній та іноземній валюті на користь нерезидентів за деякими операціями".

Як повідомлялося, НБУ анонсував бізнесу можливість скасування зазначених обмежень минулого тижня у разі погодження з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Ймовірність скасування інших обмежень, введених постановою №540 від 29 серпня та постановою №591, що розширює її, на період до 2 грудня 2014 року, за наявною інформацією, поки що вкрай низька.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уже 17 людей постраждали в Одесі через атаку РФ і одна загинула, тривають пошуки ще однієї людини - Кіпер

Кличко показав ще один будинок в Солом'янському районі, що постраждав через ворожу атаку

Було пряме влучання балістики по 9-поверхівці у Києві, серед постраждалих троє дітей – Клименко

Ворог застосував 175 дронів та понад 15 крилатих ракет по Києву

У Польщі піднімали в повітря винищувачі через ракетний обстріл України

На Полтавщині пошкоджено ЛЕП

У Києві вже 55 постраждалих і їхня кількість збільшується, понад 40 госпіталізували щодо жертв немає точних даних – Кличко

Під російським обстрілом опинилися житлові будинки, заклади освіти та об’єкти критичної інфраструктури – Лубінець

У результаті атаки РФ по Україні 70 постраждалих, з них 44 поранених і 14 загиблих тільки в Києві

Окупанти за добу втратили 1060 осіб та 79 од. автотехніки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА