Інтерфакс-Україна
09:53 10.12.2014

Кабмін очікує завершення арбітражних розглядів між "Нафтогазом" і "Газпромом" у I півріччі 2016 р.

1 хв читати
Кабмін очікує завершення арбітражних розглядів між "Нафтогазом" і "Газпромом" у I півріччі 2016 р.

Кабінет Міністрів очікує завершення розглядів між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" (РФ) у Стокгольмському арбітражі в першому півріччі 2016 року.

Відповідний термін наведено в програмі діяльності Кабінету Міністрів України, текст якої оприлюднено на урядовому порталі у вівторок увечері.

Водночас у документі йдеться не лише про позов щодо перегляду контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" на постачання природного газу, а й про позов щодо перегляду транзитного контракту.

Як повідомлялося раніше, НАК "Нафтогаз України" 16 червня 2014 року подав позов до Арбітражного інституту при Торговій палаті Стокгольма, вимагаючи встановлення справедливої та ринкової ціни на газ, який "Газпром" постачає в Україну. У позові також міститься вимога стягнути з "Газпрому" переплату за газ, який російський монополіст постачав "Нафтогазу" з 2010 року. За оцінками українського холдингу, така переплата становить $6 млрд.

Того самого дня "Газпром" звернувся до арбітражу з позовом до НАК "Нафтогаз України" про стягнення заборгованості у розмірі $4,5 млрд за поставлений, але не сплачений газ.

Ці взаємні позови компаній в Стокгольмському арбітражі об'єднані в одне провадження.

Крім того, 13 жовтня НАК звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з "Газпромом", а також компенсації у зв'язку з недостатніми обсягами прокачування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Литва запропонувала ініціативу "Діти насамперед. Захистимо майбутнє України" - премʼєрка Ругінене

На Одещині очікуються значні дощі - метеорологи

Україна і Литва домовилися про захист критичної інфраструктури - премʼєрка Ругінене

Україна і Литва домовилися продовжувати посилювати санкційний режим проти РФ - Свириденко

Прем'єр-міністр Литви Ругінене прибула до Києва

Зеленський: Потенціал України у виробництві тільки дронів і ракет у 2026 р. буде вже $35 млрд

Президент ветував закон про штрафи для міністрів та військового керівництва за ігнорування викликів до парламенту

Київський міжнародний кінофестиваль "Молодість" стартує 25 жовтня

Лауреатами Нобелівки з фізіології та медицини стали американці Мері Брунков та Фред Рамсделл, а також Сімон Сакагуті з Японії за дослідження імунітету

У наступні дві доби в Україні дощитиме, на заході та півночі місцями туман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА