Інтерфакс-Україна
12:21 15.12.2014

Використання української ГТС компенсує країнам ЄС відмову від будівництва "Південного потоку" - "Нафтогаз України"

2 хв читати
Використання української ГТС компенсує країнам ЄС відмову від будівництва "Південного потоку" - "Нафтогаз України"

Активне використання ГТС України дасть змогу країнам південно-східної Європи підвищити рівень своєї енергетичної безпеки та компенсує відмову від будівництва "Південного потоку", повідомили в НАК "Нафтогаз України".

"Ми вітаємо створення країнами південно-східної Європи робочої групи високого рівня за участю віце-президента ЄК Мароша Шевчовича (Maroš Šefčovič), у рамках якої розроблятимуть план інтеграції ринків і будівництва інтерконекторів для центральної і східної Європи. Україна має широкі можливості для зберігання й передачі газу, необхідні для поліпшення ситуації, ми раді зробити свій внесок", - наводить прес-служба компанії слова її голови Андрія Коболєва.

На думку "Нафтогазу України", використання головного з'єднання Україна-Словаччина (через Велке Капушани, що передбачає чотири трубопроводи для постачань газу в обох напрямках) дало би змогу Румунії, Болгарії, Угорщині й іншим східноєвропейським країнам отримати доступ до західноєвропейських газових ранків (через наявну інфраструктуру української ГТС). При цьому нормальною європейською практикою було б використання схеми заміщення там, де це необхідно.

Крім того, партнери змогли би формувати власні запаси газу в ПСГ України на максимально вигідних умовах (закуповуючи газ за низькими "літніми" цінами).

"Рішення вже технічно доступне й не потребує інвестицій з боку ЄС або України. Розблокування цієї опції вимагає тільки приведення Європою ситуації у відповідність до Третього енергопакета. "Нафтогаз" вірить, що важливо розв'язати цю проблему швидким чином спільними зусиллями України, Словаччини та ЄС", - резюмують у компанії.

Як повідомлялося, проведені ЄК стрес-тести продемонстрували вразливість низки країн східної Європи до можливого перекриття постачань газу з РФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пропаганда в РФ готує ґрунт для майбутнього виходу Кремля з переговорів і відмови підписувати перемир'я з Україною – ISW

Президенти Кіпру та Фінляндії обговорили російську війну в Україні в контексті європейської безпеки

Міністри фінансів та голови центробанків G7 підтвердили підтримку України у спільній заключній заяві за результатами саміту

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

Глава МВФ обговорила з міністром фінансів України реформи для підтримки мобілізації доходів

Рух потягів на дільниці Ясіня-Вороненко тимчасово припинено через провал породи і просадку колії - Укрзалізниця

З початку доби Сили оборони відбили 101 ворожу атаку - Генштаб

Іспанська поліція вважає, що у кілера, який убив Портнова було два спільники - ЗМІ

Технологічні сили України звернулися з відкритим листом до президента з проханням зняти заборону на контрольований експорт вітчизняного озброєння

Одну людину поранено внаслідок атаки ворожого дрона в Запорізькій області – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА