12:00 29.12.2014

ВР ухвалила закон №1577 про оптимізацію соцвидатків

4 хв читати
ВР ухвалила закон №1577 про оптимізацію соцвидатків

Верховна Рада України підтримала в першому читанні та в цілому закон про внесення змін і визнання такими, що втратили силу, деяких законодавчих актів, який передбачає оптимізацію соціальних видатків.

На підтримку відповідного законопроекту №1577, внесеного прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, на пленарному засіданні в понеділок уночі свої голоси віддали 256 народних депутатів.

У результаті консультацій уряд та коаліція досягли домовленості, що зберігаються діючі умови оплати праці працівникам бюджетної сфери, а зарплати та пенсії буде проіндексовано після I півріччя 2015 року.

"Я почну з питання оплати праці працівників бюджетних установ. Була пропозиція передати визначення умов оплати праці працівників бюджетних установ Кабінету Міністрів. Цю пропозицію не підтримала коаліція. І ми йдемо на те, щоб залишити чинні норми щодо умов оплати праці працівників бюджетних установ", - сказав прем'єр-міністр А.Яценюк на засіданні парламенту в ніч на понеділок.

При цьому він зазначив, що у 2015 році максимальний розмір заробітної плати працівників держорганів та бюджетних установ не перевищуватиме семи мінімальних зарплат. "У тому разі, якщо орган державної влади здійснює заходи з оптимізації та скорочення своєї чисельності, то такий розмір не може перевищувати дев’яти-десяти мінімальних зарплат", - додав глава уряду.

Він наголосив, що ця норма не поширюється на учасників антитерористичної операції на сході України, працівників Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції.

Глава уряду зазначив, що між Кабінетом Міністрів та коаліцією була тривала дискусія щодо обмеження розміру заробітної плати для працівників державних компаній. "Ми пропонуємо встановити обмеження щодо співробітників державних компаній на рівні не більше ніж десять мінімальних заробітних плат, за винятком об'єктів державної власності, які становлять стратегічний інтерес для безпеки та оборони країни, за винятком стратегічних підприємств, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів", - пояснив він.

Водночас А.Яценюк зауважив, що буде оприлюднено рівень заробітних плат співробітників усіх державних компаній.

"З урахуванням економічної ситуації за підсумками першого півріччя 2015 року Кабінет Міністрів ухвалить рішення щодо індексації заробітних плат, пенсійних і соціальних виплат", - додав прем'єр.

За словами прем'єра, в законодавстві зберігаються всі норми щодо вступу до навчальних закладів поза конкурсом тих дітей, які нині мають право на такий вступ. "Усі норми щодо закону України про освіту залишаються незмінними", - наголосив А.Яценюк.

"Харчування учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування залишається", - додав прем'єр.

Він також зазначив, що планується скоротити чисельність Генеральної прокуратури в 2015 році з 20 тис. до 15 тис. співробітників. "Скасовується допомога у разі виходу на пенсію прокурора, і під час звільнення з прокуратури отримують допомогу, як усі інші працівники на державній службі", - повідомив глава уряду.

"У законі залишаються норми щодо видатків на утримання помічників-консультантів та на виконання депутатських повноважень", - додав прем'єр.

У запропонованих раніше урядом змінах пропонувалося скоротити кількість помічників народних депутатів, витрати на яких покриватимуться за рахунок коштів держбюджету, а також скасувати фінансові видатки на виконання депутатських повноважень, залишивши лише компенсацію оплати проїзду та проживання нардепів.

Крім того, під час консультацій домовилися про те, що залишаються видатки на харчування пацієнтів у закладах охорони здоров'я.

А.Яценюк також зазначив, що є пропозиція скоротити чисельність працівників органів внутрішніх справ із 172 тис. до 152 тис. людей.

"Ми фінансування і Міністерства охорони здоров'я, і Міністерства внутрішніх справ та Національної гвардії залишаємо в тих межах, які визначені проектом закону України про державний бюджет", - заявив він.

Під час консультацій сторони домовилися наразі не скасовувати пільг на проїзд у громадському транспорті. "Ми залишили такий варіант: до 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін. Із 1 червня 2015 року ця пільга надається інвалідам I- II груп, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей", - розповів глава уряду.

Він також зазначив, що не буде запланованого триразового підвищення посадових окладів працівників апаратів судів. "Посадові оклади працівників апаратів судів залишаться на нинішньому рівні", - сказав А.Яценюк.

Крім того, прем'єр зазначив, що всі нинішні пільги для "чорнобильців" 1-ї категорії залишаються, для 2-ї категорії - за винятком путівок до лікувально-оздоровчих закладів. "Щодо інших пільг - у межах коштів, визначених законом України про державний бюджет", - сказав він.

"Це предмет досить складного компромісу - перший етап оптимізації пільг. Нам треба переходити на адресність та монетизацію пільг. Звичайно, це не ті радикальні зміни, які ми могли провести, але це хоча б перший незначний крок, який дасть змогу рухатися в питанні оптимізації пільг", - резюмував А.Яценюк.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Києві загоряння трав'яного настилу призвело до загоряння складу - ДСНС

Кількість померлих від коронавірусу в Ірані зросла до 3 603 осіб

Унаслідок спалювання сухої трави на Житомирщині згоріли 4 порожні будівлі, житлові вдалося врятувати - ДСНС

Перші 10 тис. захисних костюмів від Порошенка направлено до лікарень Чернівців, Тернополя, Києва та Вінниці - "Євросолідарність"

В Іспанії третій день поспіль знижується кількість померлих від коронавірусу за добу

У зоні відчуження ЧАЕС гасять два осередки лісової пожежі загальною площею близько 25 га - ДСНС

Пожежа в підземному колекторі на Хрещатику в Києві пошкодила кабелі "Укртелекому"

Бойовики 5 разів обстріляли позиції ЗСУ від початку доби на Донбасі, - Міноборони України

На початку тижня в Україні збережеться суха й порівняно тепла погода

Пожежу в підземному колекторі на Хрещатику в Києві ліквідовано, причини загоряння встановить спецкомісія ДТЕК "Київські електромережі"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА