Інтерфакс-Україна
14:02 29.12.2014

Правила проведення реструктуризації валютних кредитів будуть закріплені спеціальною постановою НБУ

2 хв читати
Правила проведення реструктуризації валютних кредитів будуть закріплені спеціальною постановою НБУ

Правила проведення реструктуризації валютних кредитів будуть закріплені спеціальною постановою Національного банку України (НБУ), йдеться в роз'ясненні НБУ до тексту меморандуму, підписаного банками, Громадською радою при Нацбанку (як представники позичальників) та НБУ.

"Меморандум - це декларація про готовність виконати умови, під якими поставлено підпис. Таким чином, меморандум не несе імперативний для банків характер. Однак якщо підписанти довіряють один одному, то цей документ буде виконуватись", - зазначено в повідомленні, розміщеному на сторінці НБУ в мережі Facebook.

У НБУ нагадали, що, згідно з меморандумом, буде створено спеціальну комісію при Нацбанку, яка контролюватиме дотримання норм цього документа.

Відповідно до роз'яснень НБУ, меморандум набуває чинності після ухвалення відповідного закону про внесення змін до Податкового кодексу.

"Це положення передбачене для того, щоб і позичальник, і банк не платили додаткових податків. Зараз при переведенні кредиту за курсом 8 (грн/$1 - ІФ) відповідно до Податкового кодексу і позичальник, і банк мають заплатити за відповідне прощення податки", - зазначено в повідомленні.

У роз'ясненні також наголошується, що реструктуризація здійснюватиметься за рахунок страхових резервів банків під ці самі кредити: жоден вкладник не постраждає від реструктуризації валютних кредитів.

Громадська рада при НБУ є постійно діючим колегіальним консультативно-дорадчим органом, утвореним із метою налагодження ефективної взаємодії Нацбанку з громадськістю для забезпечення стабільності банківської системи, захисту прав та інтересів споживачів банківських послуг. До складу ради входять представники громадських організацій, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, банківських асоціацій та об'єднань.

За даними НБУ, основною ідеєю меморандуму є зниження фінансового навантаження на позичальників у зв'язку з політичною та фінансовою кризою, що сталася у 2014 році та спричинила девальвацію національної валюти в країні.

Очікується, що переведення суми заборгованості в гривню відбуватиметься за курсом на день реструктуризації, а сума різниці реструктуризованого кредиту між курсом іноземної валюти кредиту на день реструктуризації та офіційним курсом іноземної валюти, встановленим НБУ на 1 січня 2014 року, підлягає прощенню пропорційно погашенню боржником заборгованості за кредитом.

Під дію меморандуму підпадають споживчі кредити в іноземній валюті, що забезпечені іпотекою (квартири, будинки, земельні ділянки під житлову забудову та майнові права на житлову нерухомість), залишок за основною частиною яких не перевищує 2,5 млн грн за офіційним курсом гривні до іноземної валюти на початок 2014 року.

У НБУ очікують, що меморандум набуде чинності з моменту набуття чинності законом про внесення відповідних змін до Податкового кодексу України: законопроект про відповідні зміни також міститиме норму про скасування дії закону про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генсек НАТО після оголошення Трампа про тарифи порадив Путіну ставитися до переговорів щодо України більш серйозно

По Сумах протягом дня було 5 дронових ударів, постраждали 14 жителів

Стефанчук і Келлог обговорили питання військової допомоги Україні

Трамп впевнений, що Путін знає, що таке справедлива угода

Трамп наголошує на необхідності закінчити війну в Україні

Трамп: батареї Patriot будуть відправлені в Україну протягом кількох днів

Трамп: ми уклали угоду, за якою ми будемо постачати НАТО зброю для України, Альянс буде за неї платити

URC-2025: ЄБРР та МФК розглядають можливість фінансування другої ВЕС ОККО Group на 192 МВт

Трамп заявляє, що введе 100% мита для Росії, якщо протягом 50 днів не буде укладено угоду про припинення вогню

У медзакладі Києва викрито схему заволодіння бюджетними коштами програми медичних гарантій – Нацполіція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА