Інтерфакс-Україна
15:31 15.01.2015

Потік переселенців із Донбасу зростатиме, і необхідна програма із забезпечення їх робочими місцями - активісти

2 хв читати
Потік переселенців із Донбасу зростатиме, і необхідна програма із забезпечення їх робочими місцями - активісти

Активісти прогнозують збільшення потоку вимушених переселенців із Донбасу та закликають забезпечити умови для їх улаштування.

"Ми очікуємо, що за півроку йтиметься вже про 1,5 млн переселенців, які постійно проживатимуть на вільній території України", - заявила співголова громадської організації "Комітет у справах вимушених переселенців" Оксана Єрмішина на прес-конференції в четвер.

"Станом на жовтень, за неофіційними даними, які підтверджувала і ООН, було близько 1,2 млн людей, восени розпочався відтік людей назад, але нині ми спостерігаємо їх повернення. У наступні півроку ми спостерігатимемо перманентну міграцію, і, за нашими оцінками, вона з кожним місяцем збільшуватиметься", - пояснила вона.

Співголова ГО " Комітет у справах вимушених переселенців" Олександр Меланченко нагадав, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про створення державної служби у справах переселенців ще півроку тому, але її досі не створено.

"Усі думали, що до вересня зайняті території будуть звільнені і там треба буде відновлювати Донбас. Ми чуємо, що Захід готовий надавати гроші на відновлення Донбасу, але ми маємо пояснити, що відновлювати Донбас треба тут - у Вінниці, Житомирі, в Центральній Україні, тому що більшість переселенців уже тут, і створювати робочі місця треба тут", - наголосив він.

"Як психолог можу сказати, якщо люди проживуть тут два-три роки, то навряд чи вони вже зможуть повернутися - починати все з нуля зможуть небагато людей з Донбасу, які тут вже улаштуються", - додав активіст.

При цьому він наголосив, що якщо в першій хвилі вимушених переселенців були представники малого та середнього бізнесу, частина з яких уже влаштувалася, то нині почалася хвиля зубожілих людей, які тікають від війни.

О.Єрмішина наголосила, що українське суспільство надає допомогу переселенцям, але не дає їм можливості заробляти.

"Ми вже сьогодні стикаємося з ситуацією, коли переселенці можуть не працювати - вони отримують гуманітарну допомогу і на цьому живуть. Це люмпенізація: з потенційно активних людей, які можуть працювати та наповнювати бюджет, вони перетворюється на тих, проїдає цей бюджет, і з часом із цього стану людину вивести набагато складніше, тому треба реагувати дуже швидко", - зазначила вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міндовкілля: Кабмін затвердив переліки критичних і стратегічних мінералів та ділянок надр для користування на умовах конкурсів УРП та аукціонів

Голови Мінспорту, Мінфіну, МОЗ, МВС та Мінветеранів залишаться на посадах, стверджує Железняк

Зеленський запропонував Юлії Свириденко очолити уряд України

Кабмін призначив брата ексголови Рахункової палати Пацкана заступником голови Держслужби України у справах дітей

Зеленський та Келлог обговорили питання посилення ППО, спільне виробництво та закупівлю зброї, нові санкції проти РФ

Через удар ворожого БпЛА по Харкову пошкоджено зупинку громадського транспорту, без постраждалих

Кабмін перерозподілив 106 млн грн видатків із санаторного лікування на навчання медиків та спецдопомогу

Кабмін вніс до Держреєстру пам’яток два об’єкти спадщини в Києві

У Харкові пролунав вибух, інформація про наслідки перевіряється - мер

Окупанти втретє атакували Сумську громаду, пошкоджений медзаклад, поранена людина

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА