Інтерфакс-Україна
11:21 16.01.2015

СБУ відкрила справу за фактом фінансування тероризму суб'єктами господарювання з груп компаній "Лукойл" і "ВЕТЕК"

1 хв читати
СБУ відкрила справу за фактом фінансування тероризму суб'єктами господарювання з груп компаній "Лукойл" і "ВЕТЕК"

Служба безпеки України здійснює документування грубого порушення суб'єктами господарювання, які входять до груп компаній "Лукойл" і "ВЕТЕК", вимог чинного законодавства в імпорті нафтопродуктів з подальшою їх реалізацією на території України й використанням отриманих коштів для фінансування "ДНР" і "ЛНР".

"Під час розслідування було встановлено, що впродовж 2013-2014 рр. посадовц і "Лукойл" через морські термінали Феодосії, Херсона, Ізмаїла, Миколаєва і Одеси, а також через пункти пропуску на нашому західному кордоні й через кордон з Білоруссю поза митним контролем з використанням підконтрольних суб'єктів господарювання (ВАТ "Лукойл", П ідприємство з іноземними інвестиціями "Лукойл-Україна", Одеський нафтопереробний завод, ТОВ "Перша паливна компанія" та ін.) організ ували контрабанду і реалізаці ю понад 2 млн тонн (!) нафтопродуктів на загальну суму близько 2 млрд дол. США (!)", - написав радник глави СБУ Маркіян Лубківський на сторінці у мережі Фейсбук у п'ятницю.

За його даними, незаконно отримані прибутки під прикриттям фіктивних договорів перераховували на рахунки підконтрольних підприємств. Надалі незаконно отримані кошти спрямовували на фінансування терористичної діяльності "ДНР" і "ЛНР".

За ц им факт ом Головне слідче управління СБУ відкрило кримінальне провадження за ст. 209 (легалізація (відмивання) прибутків, отриманих злочинним шляхом), 258-5 (фінансування тероризму) К К України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 120 ворожих атак - Генштаб

Американська розвідка спростувала заяви РФ про "атаку" України на резиденцію Путіна - ЗМІ

РФ атакувала дронами енергетичну інфраструктуру Одещини напередодні Нового року — ОВА

До 8,6 тис. грн підвищилася мінімальна зарплата в Україні із 1 січня

Зеленський призначив Олексія Семенюка головою НКЦПФР - указ

Зеленський: підписи під слабкими угодами тільки підживлюють війну, мій підпис стоятиме під сильною угодою

Зеленський: Ми хочемо закінчення війни, але не закінчення України

У 2026 році можливо зупинити Росію, санкції кусають її, але спрацює тільки мертва хватка – Зеленський

КОЛЕКТИВ АГЕНТСТВА "ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА" ВІТАЄ СВОЇХ ПЕРЕДПЛАТНИКІВ, ЧИТАЧІВ І КОЛЕГ ІЗ НОВИМ 2026 РОКОМ!

Новий рік у нас буде попри все, бо ми українці, і в нас буде келих шампанського – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА