Інтерфакс-Україна
12:13 18.01.2015

Держкомтелерадіо пропонує поліпшити держконтроль за забезпеченням доступу до інформації в Україні

1 хв читати
Держкомтелерадіо пропонує поліпшити держконтроль за забезпеченням доступу до інформації в Україні

Держкомтелерадіо розмістив на своєму сайті проект закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації".

Як повідомляє прес-служба Держкомтелерадіо України, з травня 2011 року в Україні діє закон "Про доступ до публічної інформації". Стаття 17 цього закону передбачає громадський, парламентський і державний контроль за забезпеченням доступу до публічної інформації.

"Водночас, на думку міжнародних експертів, модель наглядової системи у сфері права на інформацію, яка існує сьогодні в Україні, ще дуже слабка і потерпає від відсутності твердих гарантій незалежності", - йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим, зазначають у Держкомтелерадіо, виникла необхідність внести до деяких законодавчих актів зміни, метою яких є покращення доступу до інформації шляхом запровадження ефективного механізму здійснення державного контролю за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації.

Зокрема законопроект пропонує внести зміни до кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з яким уповноважений орган матиме право складати протоколи про адміністративні правопорушення за порушення законодавства про доступ до публічної інформації;

Також законопроект пропонує внести зміни до Закону України "Про доступ до публічної інформації", якими буде визначено уповноважений орган, що здійснюватиме державний контроль за забезпеченням розпорядниками інформації доступу до публічної інформації, та його повноваження.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міністр оборони Франції анонсував спільне виробництво БпЛА в Україні

Уряд запровадив одноразову допомогу 50 тис. грн дітям, які повертаються з окупації або депортації - Мінсоцполітики

США та Китай проведуть зустріч у Лондоні щодо торговельної угоди — Трамп

В бельгійському Хаасроде подвійне вбивство українських мати та доньки, місце злочину підпалили. Розпочато розслідування

На Покровському напрямку було знешкоджено 210 окупантів - Генштаб

Сили оборони з початку доби відбили 164 ворожі атаки - Генштаб

У Чернігові завершили аварійно-рятувальні роботи, з-під завалів дістали тіла двох загиблих – ДСНС

Війська РФ окупували 2 села Сумського району – DeepState

З тимчасово окупованих територій повернули ще двох українських підлітків – Єрмак

Загиблий внаслідок вибуху автівки на Одещині був співробітником Березівського РТЦК – Суспільне

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА