12:18 22.01.2015

ЄСПЛ вирішив припинити вивчення другої скарги Тимошенко в результаті "дружнього врегулювання"

2 хв читати
ЄСПЛ вирішив припинити вивчення другої скарги Тимошенко в результаті "дружнього врегулювання"

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення припинити вивчення другої скарги лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко проти України внаслідок "дружнього врегулювання".

У рішенні зазначено, що після невдалих переговорів про таке врегулювання 7 травня 2014 року український уряд запропонував виступити із заявою, в якій визнав політичну мотивацію кримінальної справи проти Ю.Тимошенко. Колишній прем'єр-міністр України погодилася з термінами урядової заяви.

Друга скарга Ю.Тимошенко в ЄСПЛ була подана 10 серпня 2011 року і стосувалася кримінальної справи проти неї через підписання угоди на постачання газу з Росії.

У своїй скарзі екс-прем'єр заявляла про порушення статті 6 (право на чесний судовий процес), статті 7 (покарання виняткове на підставі закону), статті 13 (право на ефективний спосіб правового захисту) Європейської конвенції прав людини.

Крім того, Ю.Тимошенко у рамках статті 18 Конвенції (межі використання обмежень відносно прав) заявляла про політичну мотивацію кримінальної справи проти неї, а також скаржилася на порушення статті 3 (заборона тортур), статті 8 (право на повагу приватного і сімейного життя), статті 10 (свобода висловлювання думки) у поєднанні із статтею 18, а також статті 4 Протоколу 7 (право не бути притягненим до суду або зазнати повторного покарання).

У рішенні суду зазначено, що уряд України у своїй заяві, зробленій в 2014 році, визнав політичну мотивацію кримінальної справи проти Ю.Тимошенко, а також порушення за всіма статтями Конвенції, які згадує Тимошенко. Крім того, уряд поінформував суд про заходи, вжиті в результаті порушень, і попросив виключити справу зі списку справ, які розглядає суд.

"10 червня 2014 року пані Тимошенко поінформувала суд, що вона згодна з термінами урядової заяви", - написано в прес-релізі, поширеному в четвер судом.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Поліцейські Києва весь день перевіряли повідомлення про масове мінування об'єктів, яке виявилося хибним

Трьох українських військових поранено з початку доби п'ятниці на Донбасі

Трамп: США можуть відразу атакувати 15 цілей в Ірані, проте вибирають стриманість

ВР ухвалила у першому читанні законопроект із поправками до Митного кодексу щодо захисту інтелектуальної власності

Суд заарештував на 60 діб екс-військового Белька, котрий погрожував підірвати київський міст метро, із заставою у 288 тис. грн

Закладені у проекті держбюджету-2020 на РНБО 28,2 млрд грн не є його бюджетом, а передбачені для всіх органів сектору безпеки і оборони

Митниця планує відкрити всю інформацію, що не порушує комерційну таємницю

В осінній кампанії на строкову військову службу буде призвано понад 15 тис. осіб, до зони ООС їх не направлять

Поліція клопотатиме про двомісячний арешт чоловіка, який погрожував підірвати міст метро в Києві

В Україні в суботу збережеться холодна погода, до неділі потеплішає

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА