Інтерфакс-Україна
20:05 17.02.2015

Держкомпанії мають оприлюднити свою звітність - Абромавічус

2 хв читати
Держкомпанії мають оприлюднити свою звітність - Абромавічус

Уряд зобов'язав державні компанії оприлюднити свою фінансову звітність.

Про це заявив журналістам міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус після засідання Національної ради з реформ.

"Ми в п'ятницю на урядовому комітеті ухвалили постанову про забезпечення прозорості державних компаній, тому що нині навіть ніхто не зобов'язаний публікувати свою звітність. Ми цією постановою все змінюємо", - сказав міністр.

За словами А.Абромавічуса, фінансову звітність усіх держкомпаній буде оприлюднено в доступній формі на сайті компанії або на сайті профільного міністерства. При цьому буде впроваджено стандарт оприлюднення такої звітності, і після цього Мінекономрозвитку на базі всіх цих даних зробить річний звіт щодо держкомпаній. "Країна має знати своїх героїв", - сказав він.

При цьому міністр зазначив, що на сьогодні понад половина держкомпаній із топ-100 - збиткові, лише 20% пройшли аудит і лише 15% мають наглядову раду. "Тут стандарти корпоративного управління практично повністю відсутні. Ті, хто керують і мають вплив на компанію, мають іншу якість інформації, ніж власники - держава", - зазначив А.Абромавічус.

При цьому він зауважив, що нині дивіденди від держкомпаній забезпечують в Україні лише 0,2% ВВП, тоді як в інших країнах цей показник набагато вищий. "Це не означає, що компанії погані, це означає просто, що ними управляють в інтересах когось іншого, а не держави", - вважає міністр.

А.Абромавічус також додав, що для держкомпаній буде змінено процедуру призначення аудиторів із тим, щоб виключити ситуацію, коли аудиторами великих держкомпаній виступають нікому не відомі фірми.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ми перемагаємо у всьому – Трамп звинуватив ЗМІ у поразницьких настроях щодо зустрічі з Путіним

Глава OpenAI Альтман стане співзасновником конкурента Neuralink Ілона Маска - ЗМІ

Мешканця Харківщини, який допомагав окупантам грабувати односельця, засуджено до 11 років ув'язнення

Шмигаль обговорив будівництво заводу в Україні з керівником Rheinmetall Group Паппергером

ЄБРР здійснює набір до групи з підтримки НКРЕКП у впровадженні проєкту зі створення IT-системи REMIT

Поранений через ворожий обстріл прифронтової Ківшарівки на Харківщині помер - прокуратура

Afina Group планує відновлення та модернізацію придбаного на аукціоні ПрАТ "Вінницяпобутхім"

Стефанчук і Кідава-Блонська підтвердили одностайність парламентів щодо принципу "нічого про Україну без України"

Раді пропонують дозволити мобілізованим віком від 55 років служити поза зонами бойових дій

Мультирахункова "Дія.Картка" для отримання держвиплат запрацювала в трьох банках

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА