Фіскальне навантаження на аграрний сектор у 2015 р. зросте на 20 млрд грн - Мінагропрод

Фіскальне навантаження на аграрний бізнес в Україні у 2015 році збільшиться на 20 млрд грн порівняно з 2014 роком, повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Володимир Лапа.
"Ми в міністерстві підрахували, що зміни, які відбулися під час прийняття Бюджетного кодексу, зміни до Податкового кодексу в грудні та загалом протягом 2014 року зумовили додаткове фіскальне навантаження на галузь в обсязі 20 млрд грн", - сказав він під час круглого столу "Загроза продовольчої безпеки" в Києві в середу.
За словами заступника міністра, у 2015 році в 20 разів збільшується сума сплати фіксованого сільськогосподарського податку (поточного року трансформований в єдиний податок - ІФ), втрачено акумуляцію ПДВ молокопереробних і м'ясопереробних підприємств, зросли акцизи.
"Під час введення додаткового імпортного збору на ресурси аграрного виробництва сума додаткових витрат сільгосптоваровиробників збільшиться до 30 млрд грн у річному еквіваленті", - додав В.Лапа.
При цьому він зазначив, що додаткове фіскальне навантаження не може не позначитися на сільськогосподарських операціях: для аграріїв скорочується можливість якісного проведення циклу весняно-польових робіт.
"Суттєво ускладнюється перспектива отримання хорошого врожаю", - додав заступник міністра.
Крім того, за його словами, міністерство переглянуло оцінку нестачі фінансових ресурсів для проведення весняно-польових робіт.
"На сьогодні більш реалістична оцінка нестачі фінансових ресурсів - близько 15 млрд грн", - сказав він.
Раніше Мінагропрод оцінював дефіцит коштів у галузі на рівні 10 млрд грн.