17:07 13.03.2015

Зміни в пенсійному законодавстві стосуватимуться не більше ніж 700 тис. пенсіонерів – голова ПФ

2 хв читати
Зміни в пенсійному законодавстві стосуватимуться не більше ніж 700 тис. пенсіонерів – голова ПФ

Зміни в пенсійному законодавстві, ухвалені Верховною Радою 2 березня, стосуватимуться не більше ніж 700 тис. людей, повідомив журналістам голова правління Пенсійного фонду Олексій Зарудний.

"Якщо говорити про законодавчі зміни, то вони стосуватимуться не більше ніж 700 тис. людей, при тому, що у нас на сьогодні загалом майже 12,5 млн пенсіонерів", - сказав він.

За словами О.Зарудного, зміни в пенсійному законодавстві дадуть змогу заощадити 1,5 млрд грн на рік.

Він також повідомив про основні зміни в пенсійному законодавстві. Перші стосуються спеціальних пенсій для держслужбовців, працівників прокуратури, суддів, нардепів: до кінця поточного року ці співробітники, які працюють на своїх посадах, не отримуватимуть пенсій. Виняток зроблено для інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій, військовослужбовців, які брали або беруть участь в антитерористичній операції, для сімей загиблих військовослужбовців. Наукові співробітники, які працюють, мають право на виплату 85% пенсії. О.Зарудний зазначив, що спеціальна пенсія становить нині до 60% від рівня заробітку, тоді як звичайна пенсія - 40-45% від рівня заробітку.

Друга група змін стосується "звичайних" пенсіонерів, які працюють. Вони в період роботи отримуватимуть пенсію у розмірі 85% від призначеного розміру. "Але ця норма стосується лише тих пенсіонерів, розмір пенсій яких перевищує 1423,5 грн", - сказав О.Зарудний. При цьому, уточнив голова Пенсійного фонду, пенсіонер, який працює та отримує 85% пенсії, не може отримувати її в меншому обсязі, ніж 1423,5 гривень. Ця норма також до кінця 2015 року.

За словами О.Зарудного, ці зміни стосуються 659 тис. пенсіонерів, що працюють, - близько чверті всіх пенсіонерів, що працюють, та 5,5% від загальної кількості пенсіонерів.

Ці норми не стосуються інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи, учасників бойових дій.

Третій блок змін стосуватиметься підвищення пенсійного віку для працівників шкідливих виробництв (так звані списки №1 та №2: сільське господарство, металургія, хімпром), насамперед жінок. За словами О.Зарудного, для жінок, які працюють на таких виробництвах, збільшується вік, необхідний для отримання пільгової пенсії. Він пояснив, що з 2011 року відбувається поступове збільшення загального пенсійного віку для жінок, і для тих із них, хто виходить на пенсію цього року, він становить уже 58 років. Водночас вік для виходу на пільгову пенсію не підвищували, і на сьогодні він становить 50 років. О.Зарудний пояснив, що підвищення пенсійного віку для виходу на пільгову пенсію передбачене протягом десяти років - на шість місяців щороку.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА