13:00 18.03.2015

СБУ передала Генпрокуратурі три томи матеріалів про злочини проти людяності для Гаазького трибуналу

1 хв читати
СБУ передала Генпрокуратурі три томи матеріалів про злочини проти людяності для Гаазького трибуналу

Служба безпеки України передала до Генеральної прокуратури три томи матеріалів про злочини проти людяності, які згодом буде направлено до Гаазького трибуналу.

"Учора глава СБУ підписав супровідного листа на прокуратуру. Ми відправляємо три томи матеріалів щодо злочинів проти людяності та миру, зокрема вчинених російськими найманцями, для того, щоб Генеральна прокуратура України підготувала матеріали для Гаазького трибуналу", - сказав начальник Головного слідчого управління СБУ Василь Вовк на брифінгу в Києві в середу.

При цьому він додав, що можна говорити про спірність юрисдикції Гаазького трибуналу в цьому питанні нині, але "ми маємо показувати світовій громадськості ці злочини, маємо надавати їм матеріали".

Він також повідомив, що близько 600 осіб допитали як потерпілих у рамках розслідування великого кримінального провадження про жорстоке поводження з цивільним населенням і військовими на сході України з боку бойовиків.

"У нас є глобальне кримінальне провадження, яке давно зареєстровано. Стаття 438 Кримінального кодексу - це злочин проти миру, безпеки і людяності. 600 осіб, плюс-мінус, допитано як потерпілих. Матеріали цієї справи страшно читати", - сказав В.Вовк.

За його словами, ці матеріали є тими документами, які "підслідні Гаазькому трибуналу".

Водночас В.Вовк уточнив, що є певні юридичні тонкощі щодо звернення до Гаазького трибуналу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА