11:04 06.04.2015

Процес оптимізації органів прокуратури за новим законом потребуватиме щонайменше року - заступник генпрокурора Сакварелідзе

2 хв читати
Процес оптимізації органів прокуратури за новим законом потребуватиме щонайменше року - заступник генпрокурора Сакварелідзе

Перехід до роботи органів прокуратури в Україні згідно з новим законом, який набуває чинності наприкінці квітня, може відбуватися принаймні рік, прогнозує заступник генерального прокурора України Давид Сакварелідзе.

"Щоб перейти до роботи за новим законом, провести весь процес оптимізації, знадобиться щонайменше рік. У нас сьогодні 18500 працівників прокуратури. Неможливо "хірургічно" їх скоротити з 25 квітня і паралельно створити вакуум процесуальних проблем - коли на папері буде створено місцеві прокуратури, а фізично їх не буде", - сказав заступник генпрокурора в інтерв'ю виданню "Комсомольская правда в Украине", опублікованому в понеділок.

За словами Д.Сакварелідзе, триває обговорення варіантів поетапної оптимізації роботи органів прокуратури з Верховною Радою. "Я сподіваюся, у нас буде підтримка, щоб був перехідний етап, щоб були реальні важелі для того, щоб розпочати процес очищення. Очищення не закінчиться через рік. Це процес, який існує завжди. Може знадобитися кілька років. Але якщо хоча б на 40% вдасться очистити і поставити на ноги систему прокуратури, це вже буде серйозний крок вперед", - наголосив він.

Щодо вакантних місць у Генпрокуратурі Д.Сакварелідзе повідомив, що на електронну адресу, на яку можна надсилати резюме, надійшло вже 5 тисяч заявок. "У нас 24 місця. Ми класифікуємо всі ці резюме за регіонами. Наразі це наш "золотий резерв", на який в подальшому будемо орієнтуватися. Вже дуже скоро розпочнуться співбесіди і конкретні тести", - розповів він.

Відповідаючи на запитання про можливість створення у Генпрокуратурі генеральної інспекції (аналог внутрішньої безпеки), Д.Сакварелідзе сказав: "днями чекаємо, що генеральний прокурор підпише указ про створення генеральної інспекції, у якої буде своє слідство, свій процесуальний керівник". При цьому він зауважив: "Багато моїх колег не розуміють або їх лякають цим, деякі називають цю інспекцію "інквізицією". Але інквізиція потрібна сьогодні тим прокурорам, які наживалися. Вони не виживали, а наживалися реально. Поки що це питання не вирішене. Але я б із задоволенням паралельно зайнявся будівництвом цієї служби, через те що вона сьогодні відіграла б дуже важливу роль в очищенні системи".

Новий закон України "Про прокуратуру" має набути чинності 25 квітня поточного року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА