Литва вивчає можливість передачі Україні невикористовуваної залізничної техніки

Литва розглядає можливість передачі Україні невикористовуваних локомотивів, електропоїздів та вагонів.
Як повідомила прес-служба Міністерства транспорту Литви, цю тему глава відомства Рімантас Сінкявичюс обговорював на зустрічі з послом України в Литві Валерієм Жовтенком у четвер.
"У сфері транспорту Україна - дуже важливий партнер Литви. Разом із Lietuvos gelezinkeliai (Литовськими залізницями - ред.) найближчими днями ми розглянемо конкретні можливості технічної допомоги", - наведено в повідомленні слова Р.Сінкявічюса.
Представники України зазначають, що на основних залізничних лініях у країні бракує приміських електричок та локомотивів, крім того, велика частина рухомого складу зношена.
Під час зустрічі також було обговорено електрифікацію лінії Київ-Клайпеда, питання, пов'язані з контейнерним поїздом "Вікінг".
Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури України у березні 2015 року звернулося до Литви з проханням безкоштовно передати невикористовувані електропоїзди ЕР9М і тепловози 2М62.
"За кошти Євросоюзу Литва останніми роками суттєво оновила парк тепловозів і електропоїздів: придбано 44 нові вантажні тепловози Siemens Eurorunner ER20 та десять двоповерхових електропоїздів Skoda CityElefant EJ575. Це дало змогу вивести з експлуатації частину електропоїздів ЕР9М і тепловозів 2М62", - зазначав радник міністра інфраструктури України Олександр Кава.
Він наголошував, що отримані електропоїзди "Укрзалізниця" зможе використовувати в приміському сполученні Полтавської, Рівненської, Волинської, Тернопільської, Львівської та Харківської областей.