14:59 23.04.2015

Держшахти для виходу на собівартість мають збільшити видобуток вугілля - програма реформування галузі

2 хв читати
Держшахти для виходу на собівартість мають збільшити видобуток вугілля - програма реформування галузі

Одним із завдань у рамках реформування вугільної галузі Міністерство енергетики та вугільної промисловості України ставить збільшення видобутку на державних шахтах, що дасть змогу знизити собівартість продукції.

Про це йдеться в Програмі реформування роботи державних підприємств вугільної галузі України, оприлюдненій Міністерством енергетики та вугільної промисловості в четвер.

У міністерстві зазначають, що шахти, які перебувають у його управлінні, збиткові через відсутність реформування в останні 20 років, застарілі фонди, складні геологічні умови видобутку, обмеження експортного потенціалу у зв'язку з високим вмістом сірки у вугіллі, затримки в розрахунках і ухиленні від оплати з боку кінцевих одержувачів.

У рамках програми запланована оптимізація непрофільних активів вугільної галузі та скорочення чисельності адміністративного персоналу на шахтах.

"Надмірна кількість адміністративного персоналу шахт та вугільних підприємств обтяжує собівартість. Оптимізація персоналу почнеться саме з них, і ми будемо аналізувати кількість залучених людей на всьому виробничому ланцюжку. Курс на збільшення видобування дозволяє зберегти роботу більшості шахтарів", - йдеться в документі.

Крім того, планується консервація та ліквідація держшахт, відпрацювання запасів яких є економічно недоцільним. Вивільнених працівників планується працевлаштувати або переучити.

Згідно з документом, консервації підлягають п'ять шахт, ліквідації - шість. Ліквідація відбуватиметься лише після доробки доступних запасів вугілля за умови збитковості діяльності шахт, що вичерпали ресурс.

Оптимізації підлягають 24 держшахти. Вона передбачає більш ефективну структуру управління, скорочення адміністративного персоналу та частини персоналу непрофільних і допоміжних підприємств.

Міненерговугілля також ставить завдання щодо створення беззбиткової, інвестиційно-привабливої державної вугільної компанії, здатної з другого півріччя 2016 здійснювати виробничо-господарську діяльність без залучення державної фінансової підтримки.

При цьому міністерство не відмовляється від можливості приватизації держшахт.

Як повідомлялося, із 90 шахт, підпорядкованих Міненерговугілля, 35 шахт розташовані на території, контрольованій владою України. 55 шахт (зокрема всі шахти, що видобувають вугілля антрацитової групи) розташовані на території Донецької та Луганської областей, контрольованій бойовиками. Із шахт, що залишилися під контролем міністерства, близько десятка працює в режимі підтримання життєдіяльності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА