Рада НБУ назвала основним завданням грошово-кредитної політики в 2015 р. максимально можливе зниження інфляції

Чинний урядовий прогноз на 2015 рік містить три сценарії з інфляцією (грудень до грудня) 26,7%, 38,1% і 42,8%, жоден з яких не може бути використаний як мета грошово-кредитної політики, оскільки навіть найменше значення суперечить поняттю цінової стабільності, заявляє рада Національного банку України (НБУ).
"У таких умовах основним завданням грошово-кредитної політики на 2015 рік є максимально можливе зниження темпів інфляції в річному вимірі з метою зламу висхідного тренда в її динаміці та створення основи для досягнення середньострокової мети (від 3 до 5 років) – зниження темпів інфляції до 5% рік з допустимим відхиленням ±1 процентний пункт", – такі оновлені принципи грошово-кредитної політики на 2015 рік затвердила рада НБУ на засіданні наприкінці квітня.
Згідно з ним, як операційні орієнтири грошово-кредитної політики будуть розглядатися кількісні критерії ефективності та індикативні цільові показники програми співпраці з МВФ з чистих міжнародних резервів, чистими внутрішніми активами та монетарної бази.
"Цілями Національного банку також є сприяння стабільності банківської системи та підтримка економічного зростання, якщо це не перешкоджає забезпеченню цінової стабільності", – йдеться в документі, оприлюдненому на сайті НБУ в середу.
Як повідомлялося, при першому затвердження Основних засад грошово-кредитної політики на 2015 рік у вересні минулого року рада НБУ передбачала таку орієнтовну траєкторію приросту споживчих цін у річному вимірі: на кінець 2015 року – 9%, 2016 року – 7%, 2017 року – 5%.
Інфляція за підсумками березня 2015 року досягла 45,8% – найбільшого значення з листопада 1996 року, а Нацбанк прогнозує, що за підсумками року вона залишиться на рівні вище 30%.