Інтерфакс-Україна
12:33 09.05.2015

Порошенко наголосив на особливій ролі воїнів УПА у боротьбі з фашизмом у Другій світовій війні

1 хв читати
Порошенко наголосив на особливій ролі воїнів УПА у боротьбі з фашизмом у Другій світовій війні

Президент України Петро Порошенко заявив, що воїни Української повстанської армії відіграли важливу роль у боротьбі з фашизмом.

"Повертаючись до Другої світової війни, слід наголосити на очевидно провідній ролі Червоної армії, українських фронтів, радянських партизанських об'єднань у вигнанні нацистів. Усередині України другий фронт боротьби з фашистськими окупантами відкрила Українська повстанська армія. Вона, випереджаючи час, уже тоді бачила Україну незалежною державою, а не частиною радянської імперії", - сказав президент на церемонії прийняття військової присяги новобранцями окремого президентського полку і 101-ої окремої бригади охорони Генерального штабу ЗСУ на території меморіального комплексу "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни".

За його словами, українці у всьому світі долучилися до боротьби з нацизмом у складі армій країн антигітлерівської коаліції - американської, британської, канадської та інших. "Досі ці складові українського внеску до перемоги або спотворювали, або були взагалі невідомі широкій громадськості", - зазначив П.Порошенко.

Він також назвав символом примирення участь в урочистому засіданні Верховної Ради України ветеранів Червоної армії і ветеранів УПА. "І знаєте, хто їх найбільше об'єднав? Присутні в цій самій сесійній залі Верховної Ради їхні онуки та правнуки, які сьогодні б'ються за свободу, незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України, українські воїни, які забезпечують існування української держави, захищаючи її від російської агресії", - сказав президент.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Україна надалі пропонуватиме в Стамбулі повне припинення вогню попри відсутність зворотних пропозицій РФ

Зеленський: Офіс нашої операції на території Росії знаходився безпосередньо поруч з управлінням ФСБ

Зеленський про спецоперацію СБУ: Україна захищає себе і робить усе, щоб Росія відчула необхідність завершення цієї війни

Три жінки загинули через удари РФ по Запорізькому району

СБУ провела спецоперацію із забезпечення без’ядерного статусу РФ - Стефанчук

Літній чоловік загинув під ворожим обстрілом Запоріжжя

Армія РФ з початку року втратила майже 146 тис. військових та понад 1 тис. танків – ОСУВ "Хортиця"

СБУ офіційно підтвердила удари по російських бомбардувальниках на аеродромах у Сибіру

Уже з'явився текст мирних пропозицій від України для угоди з РФ

Зеленський затвердив делегацію для участі у другому переговорному процесі з РФ у Туреччині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА