19:18 19.05.2015

Міноборони спростовує інформацію про відмову їхніх чиновників у лікуванні поранених бійців АТО в Угорщині - проти виступила угорська сторона

2 хв читати

У Всеукраїнській громадській спілці "Слава Україні" стверджують, що чиновники Міністерства оборони України відмовилися забезпечити можливість безкоштовного лікування пораненим у зоні АТО військовослужбовцям в Угорщині. В оборонному відомстві заявили, що відмова надійшла від угорської сторони.

"Ми звертаємося до Міністерства (оборони - ІФ) із вимогою пояснити бійцям, які зараз в госпіталі, їхнім матерям, чому українські чиновники відмовляють у лікуванні, чому життя наших солдатів списують на незрозумілі "санітарні втрати", - сказав голова Всеукраїнської громадської спілки "Слава Україні" Андрій Верлатий на прес-конференції в Києві у вівторок.

У цьому контексті він навів приклад із відмовою з боку чиновників Міноборони забезпечити безкоштовне лікування пораненим бійцям АТО в Угорщині та звернувся до оборонного відомства з вимогою пояснити факт такої відмови.

Волонтер Іванна Будник, яка опікується пораненими в АТО, також розповіла на прес-конференції про відмову керівництва військово-медичного департаменту Міноборони у безкоштовному лікуванні в Угорщині.

У свою чергу прес-служба Міністерства оборони поширила заяву, в якій спростовує інформацію від спілки "Слава Україні".

"Щодо випадку, який наводить пан Верлатий, то на момент звернення угорських колег у госпіталі МО перебувало 27 поранених бійців, які не потребували високотехнологічної медичної допомоги. Угорським колегам було запропоновано прийняти наших бійців на реабілітацію, однак угорська сторона не прийняла таку пропозицію", - йдеться у заяві прес-служби оборонного відомства.

У Міноборони також наголосили, що на сьогодні понад 100 бійців проліковано в США, Канаді, Німеччині, країнах Балтії, Ізраїлі, Польщі, Франції, Болгарії, Греції.

"Як правило, представники країн приїздять попередньо та відбирають поранених спільним рішенням консиліумів з українськими фахівцями. Окрім того, питання надання висококваліфікованої та високоспеціалізованої медичної допомоги вирішується координаційною радою при Національній академії медичних наук України. Рішення про організацію такого консиліуму покладено на Військово-цивільний координаційний штаб медичної допомоги, який створено, зокрема, для координації всіх медичних служб силових структур, цивільного сектора та академії", - роз'яснили в Міноборони.

За їхніми даними, нині за кордоном проходять лікування 40 українських військовослужбовців.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

Окупанти обстріляли дев'ять населених пунктів Запорізької області

Зустрічі Трампа з Зеленським та Путіним відбудуться "дуже скоро" – Білий дім

Внаслідок ворожих обстрілів Херсонщини загинули дві людини, ще дві постраждали - Прокудін

Війська РФ за добу втратили 1300 осіб та 140 од. техніки - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА