Інтерфакс-Україна
15:39 26.05.2015

СБУ ліквідувала в Києві конвертцентр із "російським слідом"

1 хв читати
СБУ ліквідувала в Києві конвертцентр із "російським слідом"

Співробітники СБУ спільною з Державною службою фінансового моніторингу і МВС припинили протиправну діяльність центру конвертації, через який від початку року в тіньовий обіг було виведено понад 800 млн грн, що належали держпідприємствам, заявляє радник глави СБУ Маркіян Лубківський.

"Кошти сюди надходили через кілька комерційних структур, які перемогли в тендерах на обслуговування цих державних підприємств. Потім гроші перераховувалися на рахунки створених шахраями фіктивних компаній і привласнювалися учасниками фінансової угоди. Переважна більшість фірм для відмивання грошей була зареєстрована на паспорти громадян РФ", - написав М.Лубківський на своїй сторінці у Фейсбук у вівторок.

За його словами, така схема використана свідомо "і, за задумом шахраїв, мала би ускладнити пошук коштів і розслідування їх протиправних дій українськими правоохоронцями".

У рамках відкритого за ч. 5 ст. 191 КК (привласнення, розтрата майна або заволодіння їм шляхом зловживання службовим становищем, якщо вони здійснені в особливо великих розмірах або організованою групою) провадження вже відбулися обшуки в офісах конвертцентру й затримано організатора фінансової угоди.

"Правоохоронці вилучили 2 млн грн готівкою, ще 5 млн грн вдалося заблокувати на рахунках фіктивних фірм. Під час обшуків також вилучено документацію фіктивних підприємств, печатку, чекові книги, комп'ютерну техніку, паспорти громадян РФ, систему управління рахунками "Клієнт-банк", бойові гранати і зброю із зарядами", - повідомив М.Лубківський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Військові пропонують запровадити щорічну винагороду за кожен рік служби - петиція

Білий дім: Трамп надзвичайно розчарований обома сторонами російсько-української війни

Зеленський про вибори: Має бути припинення вогню, щонайменше на період виборчого процесу та голосування

Прем'єр Нідерландів про зустріч Коаліції охочих: Обговорили підтримку енергетики, дипломатичний трек та відповідальність РФ

Американський план передбачає вихід військ РФ з Сумської, Дніпропетровської та Харківської областей - Зеленський

Парламент Австрії засудив систематичні порушення прав людини Росією на тимчасово окупованих територіях України

Зеленський повідомив про конструктивну розмову з командою США щодо гарантій безпеки: Домовились активно працювати

Сіверськ залишається під контролем Сил оборони – ОК "Схід"

Зеленський: Чисельність ЗС України у межах можливої угоди – 800 тис. військових

Вибух у Дарницькому районі Києва стався під час патрулювання нацгвардійцями території, внаслідок чого один з них загинув – прокуратура Києва

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА