17:11 27.05.2015

Яценюк вимагає від НКРЕКП відбирати ліцензії в облгазів, які не ставлять населенню безкоштовних лічильників

2 хв читати
Яценюк вимагає від НКРЕКП відбирати ліцензії в облгазів, які не ставлять населенню безкоштовних лічильників

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), відкликати ліцензії в тих облгазів, які не встановлюють населенню лічильники газу безкоштовно.

"Вимагаю від Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, відбирати ліцензії і штрафувати ті облгази, які не виконують свою функцію і не забезпечують безкоштовно лічильниками громадян України", - сказав прем'єр на засіданні Кабміну в середу.

Він нагадав, що вже кілька разів давав міністрові енергетики та вугільної промисловості Володимиру Демчишину доручення про те, що "облгази нарешті мають ставити лічильники за свої гроші, як це передбачено законодавством".

Як повідомлялося, 29 квітня Кабмін удвічі знизив нормативи споживання газу населенням без лічильника.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин пояснив, що раніше норматив споживання газу домогосподарства, які користуються тільки газовою плиту, становило 6 куб. м газу, тепер становитиме 3 куб. м газу на місяць на одну людину.

Для домогосподарств, які використовують газову плиту і не ють центрального опалення, норматив знижено з 9 до 4,5 куб. м газу на місяць на одну людину.

Для домогосподарств, які використовують газові плити і водонагрівачі, норматив знижений з 18 до 9 куб. м газу на місяць на одну людину.

За словами глави НКРЕКП, це дасть змогу населенню за тих самих витрат газу платити за нього вдвічі менше, а газорозподільчі підприємства (міськ- і облгази) це стимулюватиме встановлювати споживачам лічильники.

За словами Д.Вовка, зараз не мають лічильників близько 7% домогосподарств, і вони переважно розташовані в містах.

Голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв після цього заявив, що це рішення демотивує використовувати прилади обліку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА