18:36 28.05.2015

Санкції ЄС стосовно Клюєва вже продовжено - генпрокурор Шокін

3 хв читати
Санкції ЄС стосовно Клюєва вже продовжено - генпрокурор Шокін

Майнові санкції європейської сторони стосовно голови адміністрації колишнього президента Віктора Януковича Андрія Клюєва та його брата, позафракційного народного депутата України Сергія Клюєва, нині вже продовжено, заявляє генеральний прокурор України Віктор Шокін.

"Не хотів говорити, але скажу: ви просто не знаєте, що санкції вже продовжено", - сказав В.Шокін під час засідання регламентного комітету Верховної Ради України в четвер, звертаючись до С.Клюєва.

Перед цим під час засідання регламентного комітету С.Клюєв заявив, що В.Шокін є заручником дій попередніх генпрокурорів Олега Махніцького та Віталія Яреми. За словами депутата, невдовзі санкції ЄС стосовно нього закінчаться, і тому Генеральна прокуратура намагається підвести під санкції свої докази.

С.Клюєв відкинув усі висунені проти нього звинувачення, зокрема наведені в поданні Генпрокуратури про зняття з нього депутатської недоторканності, і наголосив, що ані він, ані А.Клюєв непричетні до того, в чому їх звинувачують. "Немає жодного договору чи рішення щодо акціонерного товариства "Завод напівпровідників" або пов'язаних із ним підприємств, які були підписані та укладені або мною, або моїм братом... Ні я, ні мій брат не впливали на виконання та укладення договорів щодо акцій на користь акціонерного товариства "Завод напівпровідників", - сказав депутат.

За словами С.Клюєва, Генпрокуратура звинувачує його в шахрайських діях під час придбання акцій "Заводу напівпровідників", "а також начебто я чинив тиск на процес видачі заводу кредиту і начебто використовував своє службове становище під час надання цьому підприємству підтримки зі стабілізаційного фонду державного бюджету як компенсації за раніше сплачені ним відсотки".

Він наголосив, що наявні договори ніхто не намагався оскаржити, й усі вони "є дійсними досі". Крім того, за словами депутата, слідство не встановило розміру шкоди, яку начебто було завдано державному бюджету України, та його причетності до фактів, описаних у поданні Генпрокуратури про зняття з нього депутатської недоторканності. "Немає даних у поданні, що самі дії мали протизаконний характер", - наголосив С.Клюєв.

Як повідомлялося, ЄС заморозив активи 18 українських громадян, підозрюваних у незаконному привласненні державних коштів і причетності до порушень прав людини в Україні 5 березня 2014 року. Рішення "передбачає замороження коштів та економічних ресурсів окремих осіб, визначених відповідальними за незаконне привласнення українських державних коштів, та осіб, відповідальних за порушення прав людини в Україні, фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з ними організацій та органів із метою консолідації та підтримки верховенства права і поваги до прав людини в Україні".

Серед адресатів санкцій опинилися також А.Клюєв та С.Клюєв. 15 травня вони подали позови на рішення ЄС про замороження їхніх активів.

6 березня Рада ЄС оприлюднила рішення щодо санкцій проти колишніх чиновників України, підозрюваних у розтраті державних коштів. Відповідно до цього рішення, санкції проти 18 колишніх українських високопоставлених чиновників, зокрема і С.Клюєва, мають діяти до 6 червня цього року.

Наприкінці травня представник Ради ЄС повідомив агентству, що країни-члени ЄС та працівники Ради ЄС далі вивчають ситуацію із санкціями проти колишніх українських чиновників. "Ми все ще не впевнені, що санкції проти чотирьох осіб завершаться 6 червня. Триває перевірка", - сказав він.

Перед цим Генпрокуратура раніше спростовувала інформацію деяких ЗМІ про начебто зняття 2 березня в Австрії арешту з рахунків і майна компанії SLAV AG Андрія та Сергія Клюєвих.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА