Інтерфакс-Україна
14:42 08.06.2015

Глава "Енергоатому" прогнозує банкрутство українсько-російського СП "Завод з виробництва ядерного палива"

2 хв читати
Глава "Енергоатому" прогнозує банкрутство українсько-російського СП "Завод з виробництва ядерного палива"

Президент держпідприємства "НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський прогнозує початок процедури банкрутства спільного українсько-російського підприємства ПАТ "Завод із виробництва ядерного палива".

"Завод із виробництва ядерного палива" зараз доїдає свої останні гроші і, я думаю, найближчим часом піде на банкрутство", - сказав він журналістам.

За словами Ю.Недашковського, російська сторона не виконала свої зобов'язання за умовами передачі технологій з випуску складок.

"Українська сторона не може фінансувати, не отримавши технології, тобто росіяни просто не виконали свої зобов'язання, наскільки я знаю. Там була умова передачі технологій. У якому вигляді потрібно передати технологію без обмежень, без прив'язки до російських збагачувальних потужностей, вони усе це почали на ходу обмежувати і технології не передали. Природно, українська сторона в цьому випадку не бачить необхідності вкладати далі в це підприємство", - уточнив Ю.Недашковський.

Як повідомлялося, в липні 2014 року заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Вадим Улида заявив, що Україну не влаштовує низка умов у договорі між держконцерном "Ядерне паливо" і ВАТ "ТВЕЛ" про спорудження заводу із виробництва ядерного палива. За його словами, в української сторони "є питання щодо угоди, формату взаємодії, ліцензійних умов".

Кабінет Міністрів України у вересні 2010 року затвердив російське ВАТ "ТВЕЛ", що стало переможцем конкурсу з добору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.

Під спорудження об'єкта виділено 6,8 га біля селища Смолиного (Кіровоградська обл.). Згідно із затвердженим ТЕО, чисельність персоналу підприємства становить 377 осіб, термін його експлуатації - 50 років. Українському ДК "Ядерне паливо" належить 50%+1 акція в ЧАО "Завод із виробництва ЯТ", 50%-1 акція - російській паливній компанії "ТВЕЛ".

Акціонери в рівних частках мали вкласти в проект близько $100-120 млн. Надалі, виходячи з фінансово-економічної моделі підприємства, після того, як акціонери внесуть кошти у рамках емісії, передбачалося залучити кредитні кошти.

Передбачалося, що завод в 2015 році мав розпочати виробництво Твелів і ТВС, а також цирконієвих комплектуючих і комплектуючих із нержавіючої сталі, в 2020 році - виготовлення паливних порошків і пігулок. Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило М1, М2, sweet.tv, УІК і "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" статус критично важливих

США вперше будуть відсутні на засіданні "Рамштайну" - ЗМІ

Затримано заступника директора навчального закладу на Сумщині, який "зливав" окупантам локації ЗСУ

Українська делегація прибуде до США наприкінці цього або на початку наступного тижня для обговорення угоди про корисні копалини - Бессент

Кількість жертв землетрусу в М'янмі перевищила три тисячі осіб

Білий дім не виключає введення нових санкцій щодо Росії

Кабмін затвердив встановлення надбавки в 10% держслужбовцям за володіння англійською мовою

Влада Канади, Великої Британії, Нової Зеландії, Мексики та країн ЄС відреагувала на запроваджені Трампом мита

Минулої ночі збито 28 ворожих БПЛА, 7 локаційно втрачені

Білий дім спростовує, що Ілон Маск скоро залишить адміністрацію Трампа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА